2014 Liepos 22

A.Duginas – Kremliaus ideologas ar tik antraščių žvaigždė?

veidas.lt


Sovietų Sąjungos žlugimas, arba didžiausia geopolitinė amžiaus katastrofa, kaip pasakytų V.Putinas, atvėrė skylę Rusijos gyventojų savimonėje. Nebeliko to, ką būtų galima pavadinti „didžiąja strategija“, šalį vienijančia ir prarastą šlovę galinčia sugrąžinti ideologija. Dabar viskas keičiasi?

„XX a. turėjome įvairių periodų: monarchizmą, totalitarizmą, “perestroiką” ir galiausiai demokratiją. Kiekvienas jų turėjo savo ideologiją, bet dabar jos nėra“, – kadaise konstatavo buvęs Rusijos prezidentas Borisas Jelcinas. Netgi specialiai jo iniciatyva suburta akademikų bei ekspertų grupė, kuriai duota užduotis sukurti Rusijos idėją, liko nieko nepešusi.
Šiandien šį vakuumą pretenduoja užpildyti Maskvos valstybinio M.Lomonosovo universiteto politologas, Eurazijos ideologas, artimas įtakingų Kremliaus veikėjų draugas Aleksandras Duginas. Devyniomis užsienio kalbomis kalbantis 52 metų akademikas, kurį noriai kalbina tokie žiniasklaidos milžinai, kaip „Der Spiegel“ ir BBC, skelbia „rusų tautos pavasarį“ bei atvirą kovą su Jungtinių Amerikos Valstijų įtaka Europoje, kurią esą gali pažaboti tik atgimstanti bei stipri Rusija.
Analitikų teigimu, A.Duginas tapo mažų mažiausiai labai matoma figūra Rusijos politinėje kasdienybėje, o galbūt ir mąstytoju, kurio darbai įkvepia politinius sprendimus. Tačiau pastarieji įvykiai atskleidžia, kad kliautis vien jo darbais prognozuojant Rusijos veiksmus gali būti pavojinga.

Įtaka didėja
A.Dugino karjera – spalvinga. Gimęs Maskvoje, aukšto rango KGB karininko šeimoje, jis iš pradžių dirbo žurnalistu, bet jau devintojo dešimtmečio pabaigoje įsitraukė į politiką dalyvaudamas įvairių nacionalistinių grupių veikloje. 1993–1998 m. jis pats su bendraminčiais įkūrė Nacionalbolševikų judėjimą ir tapo jo ideologu, netradiciškai derindamas ultradešiniąsias bei socialistines idėjas.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 282014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-28-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...