2012 Spalio 29

A.Bialobžeskis spektaklyje atskleidė tikrąjį parlamentaru veidą

veidas.ltPakartotinių rinkimų išvakarėse „Domino“ teatre nugriaudėjo politizuotos komedijos „Langas į parlamentą“ premjera, kurią stebėjo sausakimša salė bei lydėjo ilgai nesibaigiantys aplodismentai.

 

Pažiūrėti Adolfo Večerskio režisuotos komedijos šeštadienio popietę atėjo nemažai žinomų Lietuvos žmonių, tarp kurių buvo ir politikų.

„Labai aktualus šiandien ir dar bus aktualus ilgokai, nes čia sudėti visi partijų šūkiai. Neeilinis spektaklis, neprisimenu, kada tokį mačiau ir nežinau, ar kada pamatysiu. Salė visa leipo iš juoko. Nors ir per juoką, bet buvo pakankamai daug teisybės pasakyta. Man, kaip baigiančiam kadenciją, buvo itin smagu, nes žiūrėdamas ir prisiminiau buvusius įvykius, na, gal ne visai taip, bet kažkas panašaus vykdavo. Šį spektaklį būtinai reiktų pamatyti naujos kadencijos Seimui ir jį reikėtų parodyti tuoj pat po naujo Parlamento priesaikos“, – po spektaklio sakė kadenciją baigiančio Seimo narys Jonas Jagminas.

Spektaklis itin aktualus šiandienos Lietuvai, mat, scenoje vyksta ne tik absurdiškos situacijos, kuomet konservatorių ministru virtęs aktorius Andrius Bialobžeskis bando nuslėpti savo paklydimus bei ir galimą nusikaltimą.

“Jei mūsų rinkėjai sužinotų visą tiesą apie konservatorius, ko gero, visi emigruotų į Afriką, o mes “dirbtume” kalėjime”, – aiškino savo meilužei, opozicijos sekretorei, Anglijos parlamento konservatorių ministrą įkūnijęs Andrius Bialobžeskis.

Spektaklio pabaigoje, viešbučio valdytojas, kurį įkūnijo Saulius Siparis, išdidžiai praneša, kad “grupė draugų” pavedė jam suformuoti naują ministrų kabinetą ir pasveikino tapus premjeru. Naujasis konservatorių premjeras pažėrė pažadų tautai, kurie labai panašūs į realių politikų priešrinkiminius lozungus ir nuo kurių sausakimša “Domino” teatro sale dar ilgai leipo juokais.

Po premjeros režisierius Adolfas Večerskis sakė, kad spektaklis pavyko, buvo įgyvendinti visi sumanymai.

„Pjesė neturi pabaigos ir yra ištirpstanti. Mūsų – koncentruota, mes nuėjome truputėlį toliau ir manau, kad mes pasiekėme rezultatą, kurio visiems linkiu pasiekti šiandien. Aš esu patenkintas kolektyvu, aš esu patenkintas šiais žmonėmis, jie yra žiauriai talentingi, jie įdėjo savo širdį, savo kraują, tikėjimą, manau, šiai dienai tai yra gražiausia, ką aš turiu“, – po premjeros sakė Adolfas Večerskis.

„Kada geri aktoriai labai nuoširdžiai ir gerai vaidina satyrą, tai yra pats geriausias dalykas. Labai džiaugiuosi, kad „Domino“ teatre atsirado tokia satyra“, – pagyrų negailėjo aktorius Jonas Vaitiekaitis.

Spektaklyje vaidmenis kuria tiek jau žiūrovų pamėgti aktoriai: Jokūbas Bareikis, Saulius Siparis, Andrius Bialobžeskis, Evaldas Jaras, Mindaugas Jusčius, Vaida Genytė, tiek naujai prie „Domino“ komandos prisijungę, tačiau ne mažiau žinomi ir žiūrovų mylimi: Sandra Daukšaitė, Mantas Stonkus, Redita Dominaitytė, Šarūnas Banevičius.

Trumpai apie spektaklį:

Konservatorių ministras Ričardas Vilis parlamento debatus iškeičia į pasimatymą su opozicijos sekretore Džeinė Vortingto viešbutyje. Išsvajotas ir suplanuotas vakaras pasisuka visiškai netikėta linkme, kuomet šio slapto pasimatymo dalyviai atsiduria kambaryje ir aptinka išklibusio viešbučio lango privertą „lavoną“. Ričardas, bandydamas bet kokia kaina išbristi iš be galo keblios situacijos, išsikviečia asmeninį padėjėją Džordžą Pigdeną. Pastarasis dėl Ričardo melo drauge su kitais veikėjais vis giliau klimpsta į nemalonumus, o galiausiai išgyvena tapatybės krizę. Reikalai tampa visai komplikuoti, kuomet pasirodo pamišęs ir iš pavydo įsiutęs Džeinės vyras Ronis. Įvykiai vis sudėtingėja bei komplikuojasi ir dėl sukto viešbučio patarnautojo, ponios Vil ir slaugės Foster – užverda tikra velniava!

Pjesės „Out of order“ (spektaklio pavadinimas „Langas į Parlamentą“) bei “Domino” teatro auditorijai žinomų spektaklių “Meilė pagal grafiką” ir “Šeimyninis įvykis” autorius Ray Cooney gimė 1932 metais Didžiojoje Britanijoje. Pats Ray Cooney vaidinti pradėjo 1946 metais. 1983 metais jis įkūrė Londono komedijos teatrą ir tapo jo meno vadovu. Tais pačiais metais jis parašė įžymią pjesę “Run For Your Wife”, kuri įtraukta į geriausių XX amžiaus Didžiosios Britanijos pjesių sąrašą. Pjesė „Out of order“ yra nepaprastai didelio pasisekimo sulaukusios pjesės „Two into One“ tęsinys. Pjesė „Out of order“ 1991 metais įvertinta Laurence’o Olivier (Lourenso Olivjė) vardo apdovanojimu už geriausią metų komediją. Pirmą kartą pjesė pastatyta 1990 metų gegužės 8 d. Torndaiko (Thorndike) teatre.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. sofi sofi rašo:

    pagarba autoriui,tik ,,tiesa mus padarys laisvus,,


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...