2011 Gegužės 13

Siūlo netaikyti neliečiamybės

veidas.lt

BFL

Seimui nepanaikinus už papirkimą teisiamo parlamentaro Evaldo Lementausko teisinio imuniteto ir dėl to Vilniaus teisme įstrigus baudžiamosios bylos nagrinėjimui, “tvarkietis” Valentinas Mazuronis siūlo imuniteto netaikyti Seimo nariams, kurie įtariami apysunkiais, sunkiais ir labai sunkiais kriminaliniais nusikaltimais.

Politikas parengė ir Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo tai numatančią Seimo statuso pataisą.

“Iš tiesų konstitucinė norma, kuri apsaugo Seimo narius nuo kitokios nuomonės turėtojų ir kitokių pažiūrų atstovų, niekur nedingsta, tačiau kai Seimo nariui pateikiami kaltinimai įvairiais kriminaliniais nusikaltimais, tuomet jis turi atsakyti taip pat, kaip ir bet kuris Lietuvos pilietis”, – penktadienį BNS sakė V. Mazuronis.

Pagal jo projektą, prokurorai turėtų teisę pateikti įtarimus parlamentarui dėl apysunkio, sunkaus ir labai sunkaus nusikaltimo padarymo be Seimo sutikimo. Tačiau apie tokių įtarimų pateikimą būtų privalu informuoti parlamentą.

Lietuvos Konstitucijoje ir Seimo statute numatyta, kad Seimo nario asmuo yra neliečiamas. Jis negali būti persekiojimas už balsavimus Seime, be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė, išskyrus atvejus, kai jis užtinkamas bedarantis nusikaltimą.

V. Mazuronis siūlo išplėsti pastarąją išimtį, įrašant įtarimus dėl apysunkių, sunkių ir labai sunkių nusikaltimų.

Anot parlamentaro, teisinė neliečiamybė Seimo nariui numatyta, kad jis nebūtų persekiojamas už politinę veiklą, o ne saugotų jį nuo įvairių nusikaltimų.

Seimas antradienį neleido buvusio “tvarkiečio” E. Lementausko patraukti baudžiamojon atsakomybėn, todėl Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas negalės tęsti jo baudžiamosios bylos nagrinėjimo.

Už tai, kad dėl papirkimo teisiamo parlamentaro imunitetas būtų panaikintas, balsavo 68 parlamentarai, prieš nebuvo nė vieno, keturi balsuodami susilaikė. Imunitetui panaikinti pritrūko trijų balsų.

Norint panaikinti Seimo nario teisinį imunitetą, tokį sprendimą turi palaikyti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

Nebalsuoti už E. Lementausko imuniteto panaikinimą nusprendė opozicinių partijų frakcijos – balsuojant nedalyvavo beveik visi Darbo partijos, “Tvarkos ir teisingumo” bei Krikščionių partijos frakcijų nariai.

Prokurorai E. Lementauską kaltina, kad būdamas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, sostinės vicemeru jis kitam savivaldybės politikui iš viso siūlė 0,5 mln. litų kyšių. Už šiuos pinigus neva prašyta nebalsuoti už interpeliaciją tuometiniam merui Juozui Imbrasui, vicemerui E. Lementauskui, palaikyti kitus valdančiosios daugumos sprendimus.

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas šią baudžiamąją bylą nagrinėja nuo 2008 metų. Iki nuosprendžio paskelbimo liko vos keletas posėdžių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...