2017 Liepos 08

Kalnų žygio sėkmė slypi ir kuprinėje

veidas.lt

Kuprinė, palapinė ir tinkami drabužiai – regis, tik tiek reikia kelionei į kalnus. Tačiau kuo atsakingiau jai ruošitės, į tuo daugiau smulkmenų teks gilintis.

Guoda SEMAŠKAITĖ

Tad kaip išsirinkti iš tikrųjų būtinus ir funkcionalius reikmenis? Turistai, vykstantys į laukinę kelionę su gidu, paprastai gauna sąrašą rekomenduojamų pasiimti daiktų. Tiems, kurie aktyvaus poilsio į egzotines viršūnes ar jų papėdę pirmą kartą traukia savarankiškai, vertėtų pasikonsultuoti su patyrusiais specialistais.

Turistinių ir laisvalaikio prekių parduotuvės Kaune „Husky“ vadovei Daivai Vaidogienei dažnai tenka toks – patarėjos vaidmuo.

Kuprinė – kiekvienam individualiai

„Viena yra aprangą, kelionės aksesuarus rinktis pasivaikščiojimams mieste, kas kita – kalnų žygiams“, – šypteli patyrusi keliautoja D.Vaidogienė.

Kai į parduotuvę „Husky“ pasikonsultuoti ateina kone paskutinę akimirką nusprendę leistis į dar nepažintą aukštumų nuotykį keliautojai, ji pirmiausia primena: kalnai mėgsta pateikti staigmenų. Vasarą per vieną dieną galima patirti kone visus metų laikus. Štai ryte kalno papėdėje šviečia saulė, o po pietų arba įkopus aukščiau oras apniūksta ir pradeda lyti ar net snigti.

Parduotuvėje „Husky“ yra didelis daiktų, reikalingų laisvalaikiui kalnuose ir tinkamų naudoti ekstremaliomis sąlygomis, pasirinkimas. Iš jų ponia Daiva pirmiausia išskiria kuprines ir siūlo atkreipti dėmesį į tam tikras jų savybes bei funkcijas. „Viena svarbiausių smulkmenų – tai kuprinės talpa. Jei žygis truks porą ar kelias dienas, standartiškai užtektų 50 litrų kuprinės daiktams susidėti“, – ir kelionės trukmei svarbos teikia parduotuvės „Husky“ vadovė.

Pasak jos, patikimų gamintojų kuprinės pasiūtos iš vandeniui atsparios medžiagos, o „Husky“ prekės ženklo kuprinės turi ir papildomą maišą, kuris skirtas nešuliui apgaubti lyjant smarkesniam lietui.

Dauguma turistinių kuprinių apatinėje dalyje turi vadinamąją greitąją kišenę. Ji skirta išsitraukti daiktams, kurių prireikia netikėtai. „Tarkim, užklupo liūtis. Nėra kur pasislėpti ar nėra kada raustis po kuprinės gilumą. Tuomet ir praverčia ta apatinė kišenė, per kurią galima iškart išsitraukti striukę ir skubiai apsirengti“, – pavyzdį pateikia D.Vaidogienė.

Jos parduotuvėje pirkėjams konsultantai kuprinę padeda išsirinkti individualiai, atsižvelgdami į žmogaus ūgį, apimtis, taip pat į kelionės tipą: ar tai bus žygis pėsčiomis, ar dviračiu, o gal tai bus turistinis turas, ekspedicija ir pan.

Kelionės svoris

Kitas svarbus kelionės į kalnus atributas – palapinė. Ją renkantis D.Vaidogienė siūlo savęs paklausti: ar būtina šeimyninė palapinė, ar aktualu bus jos mažas svoris ir kompaktiškumas, jei keliausime į kalnus? Pagrindinis šeimyninių ir kelioninių palapinių skirtumas yra kuoliukai. Mat ilgesniuose žygiuose, ekspedicijose svarbu kuo mažesnis svoris, todėl labiau tokioms kelionėms pritaikytų palapinių kuoliukai pagaminti iš aliuminio, o pati palapinių medžiaga – lengvesnė. D.Vaidogienė pataria pasirūpinti ir kilimėliu, ant kurio reikės gulėti. Tam puikiai tinka savaime prisipučiantis kilimėlis. Kalnuose pakanka 2,5 cm ar 3 cm pločio kilimėlio, nes jis neužima daug vietos ir sveria iki 800 g.

O renkantis miegmaišį reikėtų žinoti, kokiai maždaug temperatūrai esant teks miegoti. „Reikia atkreipti dėmesį į svarbų rodiklį – miegmaišio komforto zonos temperatūrą. Jai esant galima miegoti be viršutinių drabužių“, – priduria D.Vaidogienė.

Patyrę keliautojai žino: kelionėse, kai reikia daug judėti, nueiti ilgus atstumus, paprakaituoti, neštis su savimi visą mantą, svarbiausia – ne drabužių kiekis, o kokybė. Kalnų žygiuose jie turėtų būti lengvi, šilti ir neperšlampantys. Tokiose specializuotose parduotuvėse kaip „Husky“ siūlomos striukės ir kelnės, pasiūtos iš „Softshell“ ir „Aquablock“ medžiagos. Ji yra plona, itin svarbu, kad apsaugo nuo vėjo ir lietaus. „Kiekvienas šaltį ir karštį pakelia savaip. Todėl patarčiau turėti ir šiltesnių termodrabužių, kurie pagaminti iš merino vilnos ir palaiko šilumą“, – sako D.Vaidogienė.

Šiltesniam orui ji pataria turėti šortus ir plonus termo marškinėlius. O iš avalynės kelionei į kalnus specialistė siūlo rinktis „Zamberlan“ žygio batus. Jie lengvi, lankstūs, užtikrina oro pralaidumą. Tvirtas padas neslysta ir sumažina apkrovą, taip apsaugodamas pėdas nuo nuovargio. Specialus vidpadis suteikia patikimą atramą kulnui, apsaugo pėdas nuo perkaitimo ir gerina oro cirkuliaciją. „Iš tikrųjų nebūtina apsikrauti keliomis poromis batų. Prieš kelionę „Zamberlan“ batus reikia pranešioti, kad batas prisitaikytų prie jūsų kojos ir žygio metu nenutrintų kojų. Taip pat į kelionę reikėtų pasiimti kelias poras kojinių, kurios turėtų būti aukščiau batų“, – svarbias smulkmenas vardija parduotuvės „Husky“ vadovė.

Ji pataria nepamiršti apsvarstyti ir kokių daiktų, reikalingų stovyklavietės buičiai, pasiimti į žygį. Tarp turistinių „Husky“ prekių yra specialių kelioninių viryklių, katiliukų, gertuvių, prožektorių, kitų reikmenų, skirtų gyvenimui laukinėmis sąlygomis.

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (3)

  1. Jurgita Jurgita rašo:

    Labai neblogas straipsnis padedantis nepamiršti svarbiausios atributikos žygiui – kuprinės.Žygiai į kalnus mano gyvenimo dalis jau gerus penkerius metus. Gyvendama aktyvų gyvenimo būdą vis dažniau mašiną keičiu dviračiu. Neštis didelę rankinę į kurią telpą tiek pietūs, tiek nešiojamasis kompiuteris, užrašų knygutė ir skėtis tapo neįmanoma. Nusprendusi užbaigti savo nugaros kančias į trasą išsitraukiau savo 30l kurprinę. Kurį laiką pavaikščiojusi labiau džiaugiausi jog nugarą skauda vis mažiau, o rankos lieka laisvos telefonui kam daugiau. Vis dėlto ryškiai žalia kuprinė nelabai derėjo su mano darbiniu ansambliu (kostiumėliais ir suknelėmis, o tuo labiua aukštakulniais. Ilgai ieškojau kuprinės su kuria neatrodyčiau juokingai eidama į darbo susitikimu ir tuo pačiu netektų neštis 15 kilų ant vieno peties gerokai perkrypus į vieną pusę. Išeitis pasirodo yra egzistuoja tikrai neralių ir svarbiausia stilingų kuprinių. Sąvąją atradau http://www.goldenticket.easysite.pro ten parduodamos tikrai geros kokybės įvairių dizainų odinės kuprinės. Savąją kuprine džiaugiuosi ne tik aš ir mano darbinis garderobas, bet svarbiausia mano nugara. Kiap anksčiau be kuprinės neįsivaizdavau nei vienos savo išvykos į kalnus, taip dabar nei dienos neįizivaizduoju be savo odinės grožybės.

  2. Anonimas rašo:

    Kad ir kokia patogi kuprinė bebūtų, aprangos pasirinkimas taip pat daro labai didelį skirtumą keliavimo kokybei. Einant į aukštus kalnus darosi šalta, tam gali pasitarnauti kokybiški ilgi termo rūbai https://www.lietuviskigaminiai.lt/c131-termo-rubai-moterims.Nusipirkę kokybiškus termo rūbus juos užsidėsite ne tik į kalnus, bet ir žiemą slidinėdami nuo kalniukų su vaikais ar tiesiog aktyviai leisdami laiką lauke.

  3. Virginija Virginija rašo:

    Nėra geresnio jausmo, kaip įsigyti naują rankinę ar kuprinę kuri visur lydės https://www.lagaminaivisiems.lt/moteriskos-kuprines/odines-moteriskos-kuprines.html


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...