2016 Kovo 02

JAV prezidento rinkimai

5 “Didžiojo antradienio” rezultatai

veidas.lt

D.Trumpas ir H.Clinton / "Scanpix" nuotr.

Dešimtys JAV valstijų “Didįjį antradienį” balsavo dėl partijų kandidatų į prezidentus. Tai tikrai nėra sudėtingų JAV prezidento rinkimų pabaiga ir net ne pusiaukelė, tačiau tam tikros tendencijos jau aiškios:

1. Hillary Clinton arti tikslo

Buvusi valstybės sekretorė ir pirmoji ponia H.Clinton laimėjo 7-iose valstijose ir ženkliai atsiplėšė nuo savo pagrindinio konkurento Bernie Sanderso kovoje dėl Demokratų partijos kandidato į prezidentus nominacijos. Ji užsitikrino 1001 delegato, kurie rinks demokratų partijos kandidatą į prezidentus, balsą. Šiuo metu jai dar trūksta 1382 balsų, kad pasiektų pergalę partijos viduje. Vis dėlto H.Clinton jau nukreipė savo žvilgsnį į kitą etapą – užsipuolė respublikonų pagrindinį kandidatą Donaldą Trumpą.

2. Donaldas Trumpas – nesustabdomas

Respublikonų stovykloje pergalę švenčia skandalingais pareiškimais pagarsėjęs D.Trumpas. Jis irgi laimėjo 7-iose valstijose. Jis taip pat jau pradeda žvelgti į kitą etapą – švelnina savo retoriką ir bando vienyti jo pačio suskaldytus respublikonus. Vis dėlto D.Trumpui dar reikia užsitikirinti 952 kandidatų balsus (turi 285), kad švęstų pergalė ir būtų nominuotas Respublikonų partijos kandidatu į prezidentus.

3. Tedas Cruzas – viltys žlunga

Teksaso senatorius T.Cruzas laimėjo dviejose valstijose ir lieka antrojo vietoje tarp respublikonų kandidatų. Jis vos ne dvigubai atsilieka nuo D.Trumpo (užsitikrinęs 160 delegatų balsų). T.Cruzo šalininkai tikėjosi, kad “Didysis antradienis” taps lūžiu jo rinkimų kampanijoje, bet taip neįvyko.

4. Bernie Sandersas – demokratas NR.2

Socialistinių pažiūrų neslepiantis Vermonto senatorius B.Sandersas laimėjo keturiose valstijose, bet nuo H.Clinton jis atsilieka net tris kartus. Jis užsitikrinęs 371 delegato balsą, o norint laimėti Demokratų partijos nominaciją jam dar reikia surinkti 2012 balsų.

5. Marco Rubio – tik viena gera naujiena

Floridos senatoriui M.Rubio – tik viena gera naujiena. Kandidatas į Respublikonų partijos nominaciją laimėjo pirmojoje valstijoje. Jis šiuo metu turi 87 delegatų balsus, trūksta – 1150.

Kitas JAV prezidento rinkimų kampanijos etapas – kovo 15 d. Tuomet pirminiai rinkimai vyks Floridoje, Ohajuje ir Šiaurės Karolinoje. Iki balandžio pabaigos daugumoje valstijų bus pasibaigę pirminiai rinkimai ir bus aišku, kuris kandidatas atstovaus Demokratų partijai, o kuris Respublikonų. Oficialiai jie bus patvirtinti liepą, o tuomet ir prasidės didžioji kova dėl Baltųjų rūmų. Patys rinkimai į JAV prezidentus įvyks lapkričio 8 d.

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...