2016 Sausio 31

Rūšiuok šiukšles

4 svarbiausi faktai apie naująją taros užstato sistemą

veidas.lt

BFL / V.Skaraičio nuotr.

Nuo vasario 1 d. Lietuvoje pradeda veikti naujoji užstato sistema. Pirkdami vienkartines metalines, stiklines ir plastikines pakuotes šalies gyventojai paliks 10 cnt. užstatą, kuris bus grąžinamas pridavus tarą parduotuvėse. Ką privalu žinoti:

1. Lietuvoje užstato sistema pradeda veikti nuo vasario 1 d.

Naujoji užstato sistema apima į stiklinę, PET ir metalinę tarą išpilstytą alų, alaus kokteilius, sidrą, vaisių vyną ir jo kokteilius bei gėrimus, kitus fermentuotus gėrimus, alkoholinius kokteilius ir nealkoholinius gėrimus, girą, taip pat visų tipų vandenį, sultis, nektarą. Vyno ir stipriųjų alkoholinių gėrimų buteliams užstatas taikomas nebus.

2. Grąžinęs užstato ženklu pažymėtą pakuotę, vartotojas atgaus 10 cnt. užstatą.

Užsato sistemos ženklas

Vis dėlto užstato ženklų pažymėtos pakuotės parduotuvių lentynose pasirodys kiek vėliau nei vasario 1 d., kadangi gamintojai tokias pakuotes į rinką pradės tiekti tik nuo vasario 1 dienos, o prekybininkai visų pirma išparduos senas, nepaženklintas pakuotes, už kurias užstatas imamas nebus.Pereinamasis laikotarpis, kai bus galima įsigyti užstato ženklu nepažymėtas vienkartines pakuotes, tęsis iki gegužės 1 d. Užstato sistemos ženklu nepažymėtą tarą, kaip ir dabar, gyventojams reikės mesti į tam skirtus rūšiavimo konteinerius.

3. Grąžinamos pakuotės turi būti tuščios, išlaikiusios pradinę formą, o jų etiketės – nepažeistos, su aiškiai matomu brūkšniniu kodu.

Grąžinant tarą gyventojams reikės atkreipti dėmesį ne tik į užstato ženklą. Įpratusiems lamdyti skardines ir buteliukus ar lupti jų etiketes, teks pakeisti savo įpročius – grąžinamos pakuotės turės būti išlaikiusios pradinę formą, su aiškiai matomu brūkšniniu kodu. Taip yra dėl taromatų, į kuriuos bus galima priduoti pakuotes, techninių savybių.

4. Pakuotes priduoti bus galima parduotuvėse, kurių plotas didesnis nei 300 kv. metrų bei kaimo parduotuvėse.

Šalies parduotuvėse bus įrengta apie 1000 taromatų – moderniausių įrenginių, į kuriuos bus galima grąžinti pakuotes.

Daugiau informacijos www.grazintiverta.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...