2012 Sausio 11

1 Gb/s – tai dar ne riba!

veidas.lt


Remiantis kompanijos „Ookla“ tyrimais, 2011 metų pabaigoje miestas, turintis greičiausią interneto spartą pasaulyje, buvo Vilnius. Duomenų perdavimo vidurkis Lietuvos sostinėje siekė 36 Mb/s.

Nuo 1998 metų projektuodama FTTB (angl. Fiber to the Building) ir FTTH (angl. Fiber to the Home) technologijomis paremtą šviesolaidinį tinklą „Skynet“, UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ visada pirmoji siūlė naudotojams didžiausią interneto spartą.

Džiugių naujienų bendrovės klientai sulaukė iškart po Naujųjų metų. 2011 metų pabaigoje, parengęs visą techninę bazę, „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ 2012 metų sausio pradžioje paskelbė, kad siūlo klientams super greitą internetą. Šeškinės ir Fabijoniškių mikrorajonų gyventojams, turintiems „Sky Platinum Plius“ planą, bendrovė jau teikia 1 Gb/s internetą! Svarbu pabrėžti, kad 1 Gb/s sparta pasiekė ne tik atskirą mikrorajoną ar jame esantį namą, bet ir konkretų „Skynet“ klientą.

Įmonės Tinklo operacijų centro skyriaus vadovo pavaduotojo Vladimiro Kiseliovo teigimu, šią kol kas rekordinę interneto spartą pasiekti leido ne tik laiku bendrovės pasirinkta itin kokybiška įranga, bet ir profesionalus jos naudojimas.

„Kurdami ir atnaujindami „Skynet“ tinklą, renkamės itin pažangią ir patikimą ilgametės mūsų įmonės partnerės „Cisco Systems“ įrangą, leidžiančią užtikrinti kokybiškas paslaugas ir pasiūlyti vis didesnę interneto spartą. O norint „priimti“ tokį greitį, pakanka turėti gigabitinę tinklo plokštę ir ne senesnį nei dvejų–trejų metų kompiuterį“, – teigė bendrovės atstovas.

1 Gb/s interneto spartą pačioje šių metų pradžioje išbandę pirmieji klientai jau pajuto, pripažino ir labai teigiamai įvertinto naujas „Skynet“ galimybes. Visgi, anot Tinklo operacijų centro skyriaus vadovo Tomo Okmano, svarbu ne tik interneto sparta, bet ir kokybiškų paslaugų užtikrinimas.

„Greitas ir kokybiškas internetas – būtinas šiuolaikinio žmogaus atributas. Jis padeda ne tik gauti daugybę įvairaus formato informacijos, bet ir laisvai naudoti ją įvairiuose įrenginiuose, turinčiuose interneto prieigą. Pavyzdžiui, naudojantis 100 Mb/s internetu, 10 GB apimties failą galima parsisiųsti per 20 min., o turint 1 Gb/s spartą – per 20 s. Tokį komfortą „Skynet“ klientams užtikrina pažangiausios šviesolaidžio technologijos, nuolat modernizuojamas tinklas, patyrę specialistai bei 24 val. per parą atliekamas techninis tinklo monitoringas ir priežiūra“, – teigė T. Okmanas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Edvisxp Edvisxp rašo:

    “Pavyzdžiui, naudojantis 100 Mb/s internetu, 10 GB apimties failą galima parsisiųsti per 20 min., o turint 1 Gb/s spartą – per 20 s.” – tai koks hdd turetu but?! taip iseina kad kietas diskas turetu speti priimti 500MB/s ?!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...