2012 Balandžio 28

„Žalgirio“ arenoje pirmąkart skambės džiazas

veidas.lt

Šįmet pusė „Kaunas Jazz“ savaitgalio koncertų – nemokami.

Metų pradžioje „Žalgirio“ arena patyrė simfoninės muzikos krikštą – joje koncertavo Sankt Peterburgo Marijos teatro simfoninis orkestras, diriguojamas Valerijaus Gergijevo. Dabar ateina laikas krikštui džiazo muzika. Būtent „Žalgirio“ arenoje sekmadienį koncertuos ryškiausia „Kaunas Jazz“ festivalio žvaigždė – amerikiečių dainininkė Lizz Wright. Koncertas, kurį galės stebėti 15 tūkst. žiūrovų, turi šansų tapti masiškiausiu džiazo muzikos koncertu Lietuvos istorijoje.
Kai nuo mažens nedidelio Džordžijos valstijos miestelio bažnyčioje dainavusi L.Wright pirmąsyk išgirdo džiazą, nusprendė, kad tai tokia pat šventa muzika kaip ir ta, kurią girdėdavo namie. Mat klausytis populiariosios muzikos pastoriaus ir gospelų dainininkės dukrai buvo uždrausta. Tai nukreipė merginą tinkamu keliu. Ir nors dainininkė buvo kuriam laikui sustabdžiusi karjerą, kad įgytų kulinarijos diplomą, jai vis dėlto labiausiai sekasi muzikos virtuvėje: atlikėjos repertuare puikiausiai dera džiazas, ritmenbliuzas, gospelai ir savaip interpretuojamos roko klasikų Jimi Hendrixo, Erico Claptono ar „Led Zeppelin“ dainos.
Kiti dvidešimt antrojo „Kaunas Jazz“ festivalio svečiai – tai neseniai dar vieną „Grammy“ statulėlę gavusio amerikiečių bosininko Christiano McBride’o vadovaujamas trio, iš Indijos kilęs ir tenykštės muzikos interpretacijų nevengiantis saksofonininkas Rudreshas Mahanthappa Samdhi ir kraujo ryšiais susietų Suomijos džiazo meistrų rinktinė „The Northern Governors“. Net penki šios grupės nariai yra pirmos ir antros eilės pusbroliai, o grupei muziką įrašyti padedančios pritariančiosios vokalistės yra dviejų muzikantų seserys.
Bus proga pasiklausyti ir savų džiazo muzikantų: festivalyje pasirodys Kęstutis Lušas, Arina, „Saulės kliošas“, Raimonda Vaičiūtė, Dominykas Vyšniauskas ir keletas grupių. Karo muziejaus sodelyje vėl aidės Juliaus Vilnonio džiazuojančių varpų koncertas. Jis, kaip ir dar septyni viešose erdvėse vykstantys koncertai, bus nemokamas. Džiazo muzikos kauniečiai kviečiami klausytis Vienybės aikštėje, Vytauto Didžiojo bažnyčioje ir Kauno sinagogoje.
Pirmadienį, po triukšmingo savaitgalio Kaune, vienu koncertu Nacionalinėje filharmonijoje bus pavaišinti ir vilniečiai: čia koncertuos amerikiečių saksofonininko Davido Sanchezo suburtas ketvertukas. Pasak festivalio sumanytojo ir pradininko Jono Jučo, dovanoti vieną koncertą sostinės žiūrovams jau tapo gražia „Kaunas Jazz“ festivalio tradicija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...