2012 Spalio 25

„Veido“ dvidešimtmečio laureatai

veidas.lt


„Veidas“ vienintelis iš Lietuvos žiniasklaidos priemonių kasmet sudaro po keliolika įvairių sričių reitingų, kurių kokybė per pastaruosius dvidešimt metų buvo nuolat gerinama.

Pirmieji reitingai mūsų savaitraštyje pasirodė jau vienais pirmųjų leidybos metų. Tarkime, vienas seniausių Lietuvos universitetų reitingas sudaromas jau penkiolika metų.
Įvairūs reitingai kokybiškai Vakarų žiniasklaidai – analitiniams savaitraščiams „Der Spiegel“, “Focus”, „The Economist“, „Newsweek“, “Forbes” ar „Time“ jau seniai ne naujiena. Remdamasis Vakarų kolegų patirtimi bei žiniomis, „Veidas“ taip pat pradėjo rengti universitetų, kolegijų ir gimnazijų, prekybos tinklų, bankų, savivaldybių, vairavimo mokyklų reitingus, rinkti įtakingiausius žmones, geriausius bei pažangiausius valstybės tarnautojus, merus bei įmonių vadovus, vertingiausias Lietuvos bendroves ir t.t.
Lietuvos žiniasklaidai savo pajėgomis ir finansinėmis galimybėmis iš tiesų sunku lygiuotis, tarkim, su Vokietijos „Der Spiegel“ ar kitais Vakarų savaitraščiais. Tačiau visus dvidešimt metų „Veido“ komanda nuosekliai tobulino savo reitingus, didino kriterijų, partnerių bei bendradarbiaujančių ekspertų skaičių.
Pavyzdžiui, pirmasis universitetų reitingas buvo sudarytas remiantis viso labo viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktomis visuomenės bei elito apklausomis, o šiemet jau penkioliktą kartą skelbiant geriausių universitetų rikiuotę vadovautasi net aštuoniasdešimčia svarių ir metai po metų tobulintų kriterijų.
Gerėjo ir kitų reitingų, ir „Veido“ tyrimų kokybė. Pavyzdžiui, prieš aštuonerius metus pirmą kartą skelbiant turtingiausius Lietuvos žmones pagrindinis kriterijus buvo šių asmenų valdomų įmonių apyvartos rodikliai. O pastaraisiais metais turtingiausių žmonių turimo turto dydis jau nustatomas kvalifikuotų ekspertų objektyviai įvertinant jų valdomų įmonių akcijas, stambius finansinius sandorius ir kt. Tiesa, skelbdamas turtingiausius asmenis „Veidas“ pabrėžia, kad, laikydamiesi Vakarų žiniasklaidos praktikos, skaičiuojame tik tai, ką galima objektyviai įvertinti, bet, priešingai nei kolegos užsienyje, neturime galimybės įvertinti privataus žmonių turto.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...