2012 Vasario 27

„Veidas“ dvyliktą kartą surengė Metų vadovo rinkimus

veidas.lt

apdovanojimas

Savaitraščio „Veidas“ surengtuose Metų vadovo rinkimuose įvertinti vadovai, gebantys įžvelgti galimybes ten, kur kiti jų nepamato.

Jau dvylika metų savaitraštis „Veidas“ kasmet išrenka Metų vadovą – žmogų, kuris sugeba savo vadovaujamą įmonę išvesti iš įvairių krizių ir sėkmingai ją auginti, plėsti eksporto geografiją, kreipti įmonę inovacijų keliu, gerbti savo komandą ir dalytis įmonės uždirbtu pelnu su savo darbuotojais bei visuomene.
„Mūsų nuomone, kad ir kas vyktų aplinkui, geriausius vadovus būtina rinkti ir apie juos skelbti, nes jie sulaukia per mažai gerų žinių. Darbuose kiekvienas nuo ryto iki vakaro tiek iš darbuotojų, tiek iš klientų, tiek iš mokesčių inspekcijos, tiek iš valdžios girdi begalę kritikos ir blogų žinių, o „Veidas“, nors ir retai, kartą per metus, išnyra su gera žinia“, – sveikindamas konkurso „Metų vadovas 2011“ vertinimo komisiją tvirtino „Veido“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas.
Vadovus kasmet vertina savaitraščio „Veidas“ sukviesta rinkimų komisija, kurią sudaro sėkmingai veikiančių įmonių direktoriai, įvairių asociacijų atstovai, ekonomistai ir finansų analitikai. Šiemet komisijoje dalyvavo penkiolika ekspertų: trylika komisijos narių dalyvavo rinkimuose, o du – „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis ir „Veido“ leidėjas Algimantas Šindeikis – balsavo elektroniniu paštu.

Sužavėjo sėkmės istorija

Šiemet vertinimo komisijai buvo pateikta šešiolika kandidatų, iš kurių daugiausiai vertintojų simpatijų sulaukė ir dvyliktuoju Metų vadovu tapo Panevėžyje įsikūrusios bendrovės „Schmitz Cargobull Baltic“ generalinis direktorius Raimundas Petrauskas. Didžiausią įspūdį komisijos nariams padarė pono Raimundo sėkmės istorija. 1994 metais tapęs namelius ant ratų gaminusios įmonės bankroto administratoriumi, jis aktyviai ėmė ieškoti investuotojo ir prisiviliojo į Lietuvą Vokietijos koncerną „Schmitz Cargobull“, kuris įsigijo bankrutuojančią bendrovę ir paskyrė poną Raimundą jos vadovu.
Iš kitų pretendentų į Metų vadovo titulą R.Petrausko įmonė išsiskyrė atlyginimų vidurkiu: dešimties mėnesių atlyginimų vidurkis siekia apie 4,7 tūkst. Lt prieš mokesčius, o visų 2011 metų – apie 4,1 tūkst. Lt.
„Atsižvelgiant į Panevėžio regiono užimtumą ir atlyginimų dydį, gauti tokius atlyginimus – labai geras dalykas“, – pabrėžė komisijos narė, „Creditinfo“ rizikos vertinimo vadovė Alina Buemann.
Kitas komisijos narys, „Microsoft“ verslo strategijos ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims Martynas Bieliūnas apskaičiavo, kad vienas šios įmonės darbuotojas sugeneruoja net 1,1 mln. Lt pajamų, o Lietuvos mastu tai labai daug.

Įvertino inovatyvumą ir įžvalgumą

Komisijos nariai šiuose rinkimuose balsavo už inovatyvių įmonių vadovus, kurie sugeba įžvelgti galimybes ten, kur kiti jų nepamato. Į antrą vietą Metų vadovo rinkimuose užkopė įmonės „Amilina“ generalinis direktorius Mindaugas Gedvilas, aktyviai dalyvaujantis visuomeninėje veikloje, kviečiamas skaityti pranešimų ir į tarptautines konferencijas. Komisijos darbo grupėje dalyvavęs Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis atkreipė dėmesį, kad krakmolą iš grūdų gaminanti įmonė „Amilina“ sugalvojo, kaip išspręsti fundamentalią Lietuvos problemą – šalyje grūdų užauginama daugiau, negu reikia vietos rinkai. Beje, pernai ši įmonė pritraukė prancūzų kompanijos „Roquette“ investiciją, o atlyginimų vidurkis „Amilinoje“ – 3,5 tūkst. Lt prieš mokesčius.
Trečioje vietoje atsidūrė Vakarų laivų gamyklos generalinis direktorius Arnoldas Šileika. Komisijos nariai pabrėžė, kad Europoje laivų statyba – žlungantis verslas, o klaipėdiečiai kuria sudėtingus laivus ir sugeba juos sėkmingai parduoti. „Daugelis Lietuvos senųjų įmonių, kurios turėdavo sąjunginių užsakymų, nesugebėjo išsilaikyti. Gerai, kad Klaipėdoje išliko tokia gamykla, kuri rado investuotojų, pergyveno įvairius laikotarpius“, – sakė komisijos pirmininkė, banko „Citadele“ valdybos pirmininkė Alma Vaitkunskienė.
O Lietuvos pramonininkų konfederacijos direktoriaus pavaduotojas Gintaras Morkis papildė, kad A.Šileika – respektabilus vadovas ir visuomenininkas. Ši įmonė nepamiršta kasmet atseikėti solidžios paramos Klaipėdos miestui – sportininkams, ligoniams bei įvairioms organizacijoms.
Ketvirtą vietą komisijos balsai lėmė „Argintos“ vadovams Artūrui Mrazauskui ir Gintautui Kvietkauskui. A.Vaitkunskienė priminė, kad ši įmonė „Veido“ surengtame Metų vadovo konkurse puikiai pasirodė jau 2009 metais, užimdama trečią vietą. „Jau tuomet įmonė vertinta kaip inovatyvi, pažangi, pasiekusi aukštąjį pilotažą kurdama įvairių metalo gaminių konstrukcijas. Šios įmonės laimėjimai stabilūs, nevienkartiniai, ir ji žiba tarp Lietuvos įmonių ne vienus metus“, – pabrėžė A.Vaitkunskienė.
Jai pritarė ir G.Morkis, pabrėždamas, kad įmonėje dirba daug konstruktorių, kurie užsiima ne serijine, o kūrybiška gamyba. Be to, „Arginta“ žengia į naujas sritis ir pernai suprojektavo bandomąją saulės baterijų jėgainę-laboratoriją.
Penktą vietą užėmė komisijos pasiūlytas kandidatas – „Klaipėdos naftos“ vadovas Rokas Masiulis „Iki tol įmonė neturėjo strategijos – naujasis vadovas atėjo ir parengė normalią strategiją. Įmonės pelningumas padidėjo, o vidutinis atlyginimas čia viršija 4 tūkst. Lt“, – įmonę apibūdino komisijos narys, ūkio ministro patarėjas Adomas Ąžuolas Audickas.
Komisijai vertinti iš viso buvo pateikta šešiolika įmonių vadovų. Be patekusiųjų į penketuką taip pat dalyvavo „Accel elektronikos“ generalinis direktorius Arvydas Stanys, „Baltic orthoservice“ direktorius Gediminas Kostkevičius, „Mokipay Europe“ ir ERP generalinis direktorius Markas Zbarskis, Tarptautinio Vilniaus oro uosto generalinis direktorius Tomas Vaišvila, „Kitron“ generalinis direktorius Mindaugas Šeštokas, „Metalisto LT“ generalinis direktorius Mantas Gudas, „Stevilos“ direktorius Vilius Senkus, „Baltik Vairo“ direktorius Dirkas Zwickas, „Edrijos“ direktorius Edmondas Dargis, „Rubedo sistemų“ direktorius Dainius Karkauskas, „Plastos“ generalinis direktorius Vladimiras Levinas ir „Imunolitos“ direktorius Artūras Mickevičius. Dar du kandidatus pasiūlė komisijos nariai – „Vičiūnų“ įmonių grupės valdybos pirmininką Visvaldą Matijošaitį ir „Lietpak“ generalinį direktorių Praną Kiznį.
Konkurso nugalėtojui bus įteikta skulptoriaus Arvydo Ališankos sukurta Petro Vileišio, Rusijoje stačiusio tiltus ir uždirbusio daug kapitalo, kurį investuodavo Lietuvoje į švietimo projektus, skulptūra.

Visą publikacijos tekstą nuo pirmadienio skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

  1. Laisve Laisve rašo:

    Bent zinote kaip ta vidurki skaiciuoja pas juos, net juokinga darosi. Ten 80% darbuotoju dirba per kita firma, yra tokia starjob firma kuri samdo jiems darbuotojus, jie isvijo beveik visus savo buvusius senus naujus darbuotojus i ta firma. zmogus ten gauna 1200-1300lt per menesi o dirba kaip negrai plantacijose. tu zmoniu net neskaiciavo i vidurki nors tu zmoniu sudaro 80%+-. tai ka noreti kad nesigautu tas 4.7-4.1k vidurkis. kai sudejo visu administracijoje sedinciu algas kurios yra tikrai geros ir ir dar gal koki 20-30 pasiliktu darbuotuoju kurie gauna virs 2-3 tukstancius algos ( team leader’iai – meistrai). o visi kiti zmones ten prakaita lieva uz juokingus grasius, be atostogu be normaliu savaitgaliu su virsvalandziais uz juokinga 1200-1300lt. Aciu uz demesi !

  2. Buves Buves rašo:

    Visiska tiesa.O tie team leader”-meistrai apsisike,buvo tie patys paprasti darbinikai,kurie tapo meistrais ir nosis uzriete vaiksto,visus nx siuntineja:)As treciam surinkimo ceche daug metu pradirbes bet tokio poziurio i zmogu.niekur nesu mates.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...