2012 Rugsėjo 19

„Thermo Fisher Scientific“ atidaro Molekulinės biologijos mokslų kompetencijų centrą Lietuvoje

veidas.lt


Naujasis centras didina mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir gamybos pajėgumus Rytų Europoje molekulinės, baltymų ir ląstelių biologijos produktų srityse

„Thermo Fisher Scientific“, didžiausia pasaulyje kompanija, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui, Vilniuje šiandien atidarė naują Molekulinės biologijos mokslų kompetencijų centrą. Naujasis centras tieks molekulinės, baltymų ir ląstelių biologijos produktus, padėsiančius tenkinti augantį gyvybės mokslų poreikį Rytų Europoje, ir atvers naujas galimybes pasaulinėse rinkose. 2010 m. įsigijusi kompaniją „Fermentas International“, „Thermo Fisher“ toliau investuoja Lietuvoje, siekdama pasinaudoti regione esančiu pasaulinio lygio švietimo įstaigų ir mokslinių tyrimų potencialu.

„Thermo Fisher“ Vilniaus padalinys turi pasaulinio lygio pajėgumus kurti ir gaminti produktus, naudojamus įvairiose gyvybės mokslų srityse. Pavyzdžiui, padalinyje yra kuriamos inovatyvios technologijos, skirtos polimerazės grandinine reakcija (PGR) paremtiems tyrimams, nukleorūgščių mėginių paruošimui, baltymų gryninimui ir antikūnais paremtiems (ELISA, enzyme-linked immunosorbent assay) diagnostikos tyrimams. Be to, Vilniaus padalinys suteikia galimybes kurti ir gaminti produktus kitoms rinkoms, kaip diagnostika ir taikomieji tyrimai, pavyzdžiui, maisto patikrai.

„Plėsdami mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir gamybos veiklą Vilniuje, didiname savo galimybes aptarnauti augantį biotechnologijų sektorių Rytų Europoje, ypač klientus, naudojančius pažangias molekulinės biologijos technologijas diagnostikai ir ligų gydymui“, – teigia „Thermo Fisher Scientific“ prezidentas Marc N. Casper. „Dabar turime tvirtą pagrindą, leisiantį plėsti mūsų galimybes aptarnauti sparčiai besivystančias gyvybės mokslų rinkas regione, pradedant PGR paremtų produktų kūrimu ir baigiant platesnės paskirties bioproduktų ir specializuotų diagnostikos produktų pasiūla“.

Molekulinės biologijos mokslų kompetencijos centre, kurio plotas yra 14500 kvadratinių metrų, jau dirba daugiau nei 400 tyrėjų ir laboratorijų darbuotojų, tačiau yra ir daugiau vietos plėstis. Lietuva garsėja ne tik savo patogia geografine padėtimi, bet ir išskirtiniu dėmesiu inovacijoms, aukštos kvalifikacijos specialistais gyvybės mokslų srityje ir palankia ekonomine aplinka.

Investuodama į mokslininkų ir tyrėjų ruošimą Lietuvoje, „Thermo Fisher“ bendradarbiauja su Vilniaus universitetu. Kartu su šiuo universitetu yra sukurta mobilioji biologijos laboratorija, kuri  vidurinių mokyklų moksleivius supažindina su molekulinės biologijos tyrimais ir DNR eksperimentais. „Thermo Fisher“ taip pat remia mokslą ir švietimą Lietuvoje vykdydama įvairias programas, pavyzdžiui, priimdama studentus praktikai ir skirdama jiems stipendijas, tokiu būdu teikdama studentams galimybę įgyti praktinės patirties ir gauti finansinę paramą.

Apie „Thermo Fisher Scientific“
„Thermo Fisher Scientific“ (NYSE: TMO) yra didžiausia pasaulio bendrovė, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui. Įmonės misija – padėti klientams kurti sveikesnį, švaresnį ir saugesnį pasaulį. Įmonėje dirba apie 39 tūkst. darbuotojų, metinės pajamos – 12 mlrd. JAV dolerių. „Thermo Fisher Scientific“ klientai – farmacijos ir biotechnologijos įmonės, ligoninių ir klinikų diagnostikos laboratorijos, universitetai, mokslo institutai ir valstybinės agentūros, aplinkos ir procesų kontrolės institucijos. Įmonės vertę kuria trys pagrindiniai prekių ženklai – „Thermo Scientific“, „Fisher Scientific“ ir „Unity™ Lab Services“. Jie garantuoja nuolatinę technologinę plėtrą ir geriausias produktų ir paslaugų įsigijimo sąlygas. „Thermo Fisher Scientific“ produktai ir paslaugos padeda klientams spręsti sudėtingus analitinius uždavinius, tobulinti diagnostiką ir didinti laboratorijų našumą. Daugiau informacijos – tinklalapyje www.thermofisher.com.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...