2013 Gruodžio 24

„Sweco Lietuva“ pelnė du „Lietuvos metų gaminio 2013“ aukso medalius

veidas.lt


Inžinerinių konsultacijų ir projektavimo įmonių grupė „Sweco Lietuva“ tarp „Lietuvos metų gaminio 2013“ laureatų nuskambėjo net du kartus. Aukso medaliais buvo įvertinti „Rail Baltica“ ruožo techninis projektas ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) importo terminalo poveikio aplinkai vertinimas.

Tai vienas iš retesnių atvejų, kai „Lietuvos metų gaminio“ aukso medalį laimi ne konkretus produktas, o intelektuali paslauga. Nacionalinį konkursą, kuriame varžosi Lietuvoje pagaminti gaminiai, nuo 1998 m. kasmet organizuoja Lietuvos pramonininkų konfederacija.

„Džiaugiamės aukštu mūsų kompetencijos įvertinimu. „Rail Baltica“ techninis projektas kėlė nemažai iššūkių tiek inžinerinių sprendinių, tiek laiko prasme, o mūsų specialistų atliktas sudėtingas darbas prisidės prie viso projekto ekonominės naudos mūsų šaliai ateityje. SGD terminalo poveikio aplinkai vertinimas – kompleksiškas ir vienas sudėtingiausių tokio pobūdžio projektų per visą nepriklausomybės laikotarpį, pareikalavęs ypatingo kruopštumo ne tik dėl techninės dalies, bet ir dėl padidinto kontroliuojančių institucijų bei visuomenės dėmesio“, – teigė „Sweco Lietuva“ prezidentas Artūras Abromavičius.

Pagrindinis atlikto poveikio aplinkai vertinimo tikslas buvo palyginti dvi vietos alternatyvas ir pasiūlyti tiek ekonominiu, tiek aplinkosaugos požiūriu, optimaliausią variantą. Tyrime buvo analizuojamos dvi galimos SGD terminalo vietos: pietinė Klaipėdos jūrų uosto dalis ties Kiaulės nugaros sala ir Baltijos jūra ties Būtinge. Atlikus analizę, paaiškėjo, jog priimtiniausia vieta numatytam terminalui būtų pietinė Klaipėdos jūrų uosto dalis. Taip pat buvo išnagrinėta, kokį poveikį aplinkai bei visuomenei turės terminalo statyba, kokios priemonės tą poveikį galėtų sumažinti. Įgyvendinant SGD terminalo projektą „Sweco Lietuva“ ekspertai bendradarbiavo ir su patyrusiais Lietuvos mokslininkais.

SGD terminalas, nuo kurio priklausys tolesnis Lietuvos energetinis saugumas, Baltijos valstybėse statomas pirmą kartą. Planuojama, jog veiklą jis pradės jau 2014 m. pabaigoje, todėl ekspertų komandai reikėjo per itin trumpą laiką išanalizuoti visą energetinį kompleksą – terminalą, dujotiekį ir dujų apskaitos stotį. Terminalo veiklą numatoma vykdyti sausumoje ir vandenyje, todėl specialistai tyrė galimą poveikį tiek gamtai, tiek žmonėms, tiek nekilnojamoms kultūrinėms vertybėms.

Antrąjį aukso medalį „Sweco Lietuva“ gavo už „Rail Baltica“ geležinkelio 33 km ilgio ruožo Marijampolė-Šeštokai rekonstravimo techninį projektą, kurį atliko kartu su jungtinės veiklos partnerėmis Eisenbahn-und Bauplanungsgesellshaft mbH Erfurt ir UAB „Tiltų ekspertų centras“. Projektas „Rail Baltica“ dėl savo svarbos buvo įtrauktas į prioritetinių Europos Sąjungos transporto projektų sąrašą. Numatoma, jog jį įgyvendinus, susisiekimas sausuma tarp Baltijos ir Šiaurės Europos šalių, o, ilgainiui, ir Centrinės Azijos, bus daug efektyvesnis, mažės transporto spūstis Europos keliuose.

„Metų gaminio“ aukso medaliais „Sweco Lietuva“ įmonių grupė apdovanota pirmą kartą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...