2012 Kovo 16

„Raspberry Pi“ – pigiausias ir mažiausias kompiuteris

veidas.lt

Vasario pabaigoje Didžiosios Britanijos organizacija „Raspberry Pi Foundation“ pristatė kreditinės kortelės dydžio kompiuterį „Raspberry Pi“, kainuojantį tik apie 100 Lt. Šį įrenginį tereikia prijungti prie monitoriaus ar televizoriaus bei klaviatūros ir pelės – jo galios pakanka visiems paprasčiausiems darbams atlikti: naršyti internete, dirbti biuro programomis, programuoti, žiūrėti filmus, žaisti paprastus žaidimus.
Kūrėjai taip pat parengė apkarpytą kompiuterio variantą, kuris pasirodys antroje metų pusėje ir kainuos tik apie 70 Lt. Susidomėjimas šiais mažyliais toks didelis, kad per kelias valandas buvo išparduoti visi kompiuterio pristatymui pagaminti 10 tūkst. vienetų.
„Raspberry Pi“ kūrėjų komandos, kurią sudaro Kembridžo universiteto mokslininkai, vadovas Ebenas Uptonas mano, kad šis kompiuteris turėtų būti prieinamas daugeliui mokinių, – taip tikimasi vėl paskatinti vaikų susidomėjimą programavimu. Šis kompiuteris sudomino ir kelių besivystančių valstybių atstovus, toks prieinamas įrenginys padidintų IT išsilavinimo lygį tarp jų piliečių.
„Raspberry Pi“ kūrėjų iniciatyva gali tapti rimta konkurente kitai programai – „One Laptop Per Child“ (OLPC). Šie ypač patvarūs nešiojamieji kompiuteriai parduodami besivystančioms šalims, tačiau vienetas kainuoja apie 600 Lt. Iki šiandien yra parduota per 2 mln. OLPC įrenginių, o šiemet planuojama išleisti ypač ištvermingą planšetinį kompiuterį, skirtą vaikams, XO-3.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...