2013 Birželio 10

„Penkių kontinentų“ IT specialistai lankėsi JAV Silicio slėnyje

veidas.lt

 

Lietuvos IT bendrovės „Penki kontinentai“ specialistai kartu su Lietuvos, Latvijos, Estijos verslo atstovais lankėsi Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), Silicio slėnyje, kuris laikomas JAV informacinių technologijų lopšiu. Čia yra įsikūrusios tokios bendrovės, kaip „Advanced Micro Devices“, „Apple Inc.“, „Cisco Systems“, „eBay“, „Google“, „Hewlett-Packard“ (HP), „Intel“, „GetJar“, „Facebook“ ir daugelis kitų.

 

Vizito Silicio slėnyje metu „Penkių kontinentų“ specialistai susitiko su „Cisco Systems“, „VMware“, EMC vadovais, aptarė naujausių technologijų rinkos tendencijas, diskutavo apie jos perspektyvas, susipažino su naujausiais produktais.

„Vienas įdomiausių susitikimų buvo su „Cisco Systems“ atstovais, kurie ateitį sieja tik su internetu ir jo galimybėmis paremtais produktais, o šie lengvai gali būti pritaikomi bet kuriame sektoriuje. Pavyzdžiui, nuotoliniai medicinos centrai leis suteikti kvalifikuotą patyrusių specialistų pagalbą net nutolusiose nuo centrų vietovėse, o gydytojas galės realiuoju metu matyti pacientą ir stebėti jo pulsą, temperatūrą, kraujo spaudimą, klausytis kvėpavimo naudodamasis elektroniniu stetoskopu, gauti tyrimų rezultatus. Ekspertų teigimu, internetas bus būtinas įrankis, užtikrinsiantis bet kokių paslaugų mobilumą, personalizaciją ir taip palengvinsiantis daugybės užduočių atlikimą“, – sako „Penkių kontinentų“ Tinklo operacijų skyriaus vadovas Tomas Okmanas.

Kaip prognozuoja pasaulinių kompanijų specialistai, nuotolinės internetu valdomos paslaugos pakeis ir šiandienius IT priežiūros padalinius.

„Įmonėms labiau apsimokės rinktis nuotolinę IT sistemų priežiūrą ir palaikymą, negu išlaikyti didžiulį atskirą padalinį ir jo darbuotojus, skirti lėšų jiems mokyti, nuolat atnaujinti techninę bazę. Pažangiausios kompanijos jau šiandien renkasi užsakomąsias specializuotų kompanijų IT paslaugas arba naudojasi „debesų“ technologijų sprendimais, kurie leidžia darbo vietą ir visą reikalingą informaciją pasiekti iš bet kurios pasaulio vietos ir bet kokio įrenginio“, – sako T. Okmanas.

Pasaulyje pirmaujančios informacinių technologijų infrastruktūros sprendimų kūrėjos EMC atstovai visą dėmesį sutelkė į sparčiai augantį duomenų kiekį ir su tuo susijusius iššūkius – informacijos saugojimą, rezervinį kopijavimą, archyvavimą. Ypač daug vilčių korporacija sieja su RSA saugumo sprendimais, kurių plėtrai skiriamos ženklios investicijos ir resursai.

 

Saugumą, kaip plėtotiną ir itin aktualią temą, minėjo ir „Cisco Systems“ atstovai, kurie labai aiškiai mato egzistuojančią problematiką ir stiprina savo produktus bei aktyviai dirba šioje srityje su partneriais, tokiais kaip „Lancope“.

 

VMware“ atstovai pasidalijo savo įžvalgomis apie debesų kompiuterijos tendencijas ir pristatė karščiausias naujienas. Viena iš tokių – paties gamintojo teikiami debesų technologijų sprendimai. Tai žingsnis, palengvinantis dabartiniams ar būsimiems „VMware“ pagrindu sukurtų privačių „debesų“ turėtojams integraciją su viešais „debesimis“, t. y. kelią į vadinamąjį hibridinį „debesį“.

 

Kiekvienas iš gamintojų su savo sprendimais yra kaip atskiras muzikos instrumentas. Jo miela klausytis ir atskirai. Tačiau suderintas orkestras skamba daug įspūdingiau. Kiekvienas klientas turi savų prioritetų ir iššūkių, kurie nuolatos kinta. Todėl siekiame būti naujienų ir aktualijų sūkuryje, kad siūlomi sprendimai leistų klientui mėgautis orkestru ateinančius 3–5 metus,“ – sako UAB IPRO LT vadovas Arūnas Stankevičius. Beje, IPRO LT visai neseniai pripažinta sėkmingiausia ir didžiausia apyvarta pasižyminti „VMware“ partnere Baltijos šalyse.

 

Penki kontinentai“ – ilgametė „Cisco Systems“ partnerė, turinti „Premier Partner“ statusą. Nuolatinis dalyvavimas įvairiuose tarptautiniuose renginiuose ir susitikimai su ekspertais iš viso pasaulio, sukaupta daugiau nei 20 metų darbo IT sektoriuje patirtis leidžia pasiūlyti klientams itin kokybiškų ir patrauklių IT sprendimų. Daugybė įmonės paslaugų paremtos pažangiausiais šios pasaulinės kompanijos produktais.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...