2013 Kovo 05

„NI&Co” vaizdo klipe – šiuolaikinės visuomenės aktualijos

veidas.lt


Modernios muzikos mylėtojai „YouTube“ interneto svetainėje jau gali peržiūrėti naują ansamblio „NI&Co“ vaizdo klipą „Everyday More“.
Tai intriguojantis šiuolaikinės minimalistinės muzikos kūrinys su vokalu, kartojančiu žodžius: „Everyday (I) buy a lot of things. Everyday (I) buy more and more and … End“ („Kasdien (aš) perku daug daiktų. Kasdien (aš) perku vis daugiau vis daugiau ir … Pabaiga.“)
„Kūrinyje skambantis ir nuolat kartojamas sakinys – ne raginimas kasdien pirkti daugiau. Tai tiesiog  sarkastiškas žaidimas žodžiais ir repetatyvia muzikine kalba, siekiant atskleisti vieną iš aktualiausių ir skausmingiausių šiuolaikinės visuomenės temų“, – apie savo naujausią kompoziciją pasakojo autorius, nevengiantis drąsiai ir taikliai kalbėti apie perdėm vartotojiškus šiandienos žmogaus instinktus.
Šis kūrinys, tai – būsimos G. Gelgoto simfoninės partitūros fragmentas, specialiai pritaikytas jo vadovaujamam ansambliui „NI&Co“.  Naujausią „NI&Co“ vaizdo klipą filmavo Vytauto Juozėnas, Didžiojoje Kintų bažnyčioje, pamaryje.
Anksčiau parašytas 26 metų kompozitoriaus Gelgoto kūrinys „Never Ignore the Cosmic Ocean“ žymaus dirigento K. Jaervi ir jo vadovaujamo Baltijos jaunimo filharmonijos orkestro 2012 m. buvo atliktas festivalyje „Young Euro Classics“, Berlyno „Konzerthaus“ salėje. Šis kūrinys, muzikos kritikų buvo įvertintas, kaip „sensacija“. 2013 – aisiais jis bus atliktas dar šešis kartus, festivaliuose Estijoje, Rusijoje, Lenkijoje, bei didžiausiame pasaulio klasikinės muzikos festivalyje “Schleswig – Holstein”, Vokietijoje.
„NI&Co“ vaizdo klipą „Everyday More“ galite peržiūrėti „YouTube“ interneto svetainėje: http://www.youtube.com/watch?v=MufeIwLv1Ck

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...