2012 Vasario 20

„Metropolitan“ operų transliacijos privilioja net svečių iš užsienio

veidas.lt

Kino teatre stebėti tiesiogiai transliuojamas geriausias Niujorko teatro „Metropolitan Opera“ premjeras ir spektaklius vilniečiai gali jau trejus metus.

Dabar tokią galimybę jau turi ir kauniečiai. Šiuo metu organizatoriai svarsto galimybę brangią transliacijoms reikalingą įrangą įsigyti ir Klaipėdoje, nes paklausa didžiulė ir į Vilnių ar Kauną pamatyti pasaulinių operos šedevrų žiūrovai suvažiuoja ne tik iš visos Lietuvos, bet jau ir iš Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, tad transliacijos turėtų atsipirkti.
„Žiūrovų nestinga ne vien dėl to, kad 50 Lt kainuojantis bilietas į šį renginį Lietuvoje pigesnis nei, tarkime, Latvijoje, Estijoje, ką jau kalbėti apie kitas šalis, kuriose „Metropolitan Opera“ reikalauja išlaikyti bent 25 eurų bilietų kainas ir tik po ilgų derybų padarė išimtį Lietuvos žiūrovams. Manau, operos mėgėjai įvertina ir itin aukštą transliacijų vaizdo bei garso kokybę, kuri nuolat tobulinama“, – aiškina „Forum Cinemas Vingis“ rinkodaros vadovas Dainius Beržinis.
Organizatorius maloniai stebina kai kurių užsienyje – Liuksemburge, Šveicarijoje, Belgijoje gyvenančių lietuvių noras dėl išskirtinės kokybės „Metropolitan“ operas stebėti būtent Lietuvoje.
Vidudienį Niujorke prasidedantis „Metropolitan Opera“ spektaklis Vilniuje ir Kaune matomas 20 valandą vakaro. Moderni garso sistema perteikia natūralų balsų skambesį, o spektaklį transliuoja 28 kameros.
Organizatorių teigimu, per operų transliacijas salių užpildymas siekia 70–80 proc., bet jei operoje dainuoja, pavyzdžiui, Violeta Urmana, salės būna sausakimšos, o kartais išperkami ir visi bilietai į operos vaizdo įrašo seansus. Nors, pavyzdžiui, Latvijoje „Metropolitan Opera“ transliacijos nėra tokios paklausios kaip pas mus.
Beje, operų transliacijas Vilniuje jau ėmė siūlyti ir pramogų centre „Ozas“ įsikūręs kino centras „Multikino“, spektaklius, kurių bilietas kainuoja 45 Lt, transliuojantis iš Berlyno valstybinės operos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...