2015 Rugsėjo 11

„Lituanikos“ legenda atgyja po trisdešimties metų

veidas.lt

Šiandien laisvės ir nepriklausomybės idėjos ir Lietuvoje, ir pasaulyje lygiai tokios pat aktualios kaip ir prieš 30 metų. Todėl ir sumanyta rugsėjo 12-13 dienomis Vilniaus Kalnų parke surengti legendinio festivalio „Lituanika“ paminėjimo koncertus. Juose dalyvaus populiariausi Lietuvos atlikėjai ir svečiai iš užsienio.

Emilija PLEPYTĖ

„ „Lituanika“ suteikia sparnus. Ir Lietuvai, ir muzikai, ir drąsai, ir mums, BIX. Taip buvo prieš trisdešimt metų, taip yra ir dabar“, – neabejoja Saulius Urbonavičius.

 

„Buvo labai teatrališka. Sėdėjau vidury scenos, ant lovos“, – architektų grupės „Antis“ pasirodymą 1986-ųjų metų „Lituanikos“ festivalyje prisimena Algirdas Kaušpėdas.

 

Specialiai festivaliui ir vėl susiburs grupė „Katedra. „Mėginsime prikelti senąsias grupės dainas, tačiau mūsų pasirodymo „vinis“ – naujas skambesys.“, – sako grupės muzikantas Ričardas Laginauskas.

 

Dainininkas Saulius Prūsaitis buvo pamalonintas, kad galės scenoje atsistoti šalia visos šalies roko istorijos. „Šio festivalio vardas man yra geriausiai parinktas ir pagrįstas iš visų muzikos festivalių pavadinimų. Jis tarsi turi sparnus ir verčia mane gerai pagalvoti apie savo pasirodymą“.

 

„Nestokite skersai kelio tiems žmonėms, kurie jau yra jį radę“, – štai ką nuo scenos  savo klausytojams norėtų pasakyti grupės „ba“ lyderis Benas Aleksandravičius. „Lituanika“ jam istorinis renginys.

 

Pasirodymui festivalyje ruošiasi ir kita jauna grupė „Garbanotas bosistas“. „Tai hipių kartos muzika XXI amžiuje, joje daug pozityvo, šviesos“, – taip apie jaunuosius muzikantus kalba muzikologas Darius Užkuraitis.

 

Lietuvos džiazo legenda Vladimiras Tarasovas, drauge į festivalio sceną pakvietęs groti grupės „Mašina vremeni“ lyderį Andrejų Makarevičių.

 

Specialiai į Lietuvą atskridęs džiazo korifėjus Vladimiras Čekasinas rengia vieną ypatingiausių performansų savo karjeroje. Scenoje pasirodys garsiausi Lietuvos dainininkai – Algirdas Kaušpėdas, Saulius Urbonavičius, Marijus Mikutavičius, Povilas Meškėla. Taip pat ir festivalio svečiai – Borisas Grebenščikovas ir Andrejus Makarevičius.

 

Į festivalį atvyksta tuomečių festivalių dalyviai – grupė „Jumprava“ iš Latvijos ir 1986-aisiais skandalą Lietuvoje sukėlusi estų grupė „Hetero“. „Mes negalim čia nebūti“, – įsitikinęs „Hetero“ vokalistas Pepė.

 

„Festivalis „Lituanika 30“ laikosi senųjų festivalio tradicijų, siekiame sujungti roką, džiazą ir bliuzą, – sako pagrindinis organizatorius Algimantas Miknevičius. Festivalio atidarymo projekte „Roko pionieriai“, kurį rengia režisierius Aidas Giniotis ir kompozitorius, aranžuotojas Andrius Kulikauskas, norime priminti roko muzikos pradininkus Lietuvoje“.

 

Kalnų parke festivalio dienomis įsikurs menų palapinė, kurioje bus eksponuojami roko muzikantų tapybos darbai.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...