2016 Spalio 19

VERSLAS

„Lidl“ įsigijus pastatą, šis tapo saugoma vertybe

veidas.lt

LIDL pastatas, BFL nuotr.

 

Bendrovė „Lidl Lietuva“, toliau investuodama Lietuvoje, susidūrė su kliūtimis. Turto banko aukcione įsigijusi 2 ha teritoriją Vilniuje, Giraitės gatvėje, su buvusiu Vilniaus kelių policijos pastatu, bendrovė nutarė nugriauti „vaiduoklį“ ir jo vietoje pastatyti naują biurų pastatą, sutvarkyti aplink esančią teritoriją, Neries pakrantę.

 

„Lidl Lietuva“ atstovų teigimu, į šį objektą planuota investuoti 45 mln. eurų. Tačiau Vilniaus miesto savivaldybė neišdavė leidimo nugriauti pastatą, o Lietuvos architektų sąjunga pareiškė, kad raudonų plytų pastatas turi būti saugomas kaip kultūros paveldas. Rugsėjį Kultūros paveldo departamentas gavo iš Vilniaus miesto savivaldybės raštą, kuriame nurodyta, kad, Vilniaus miesto nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos nuomone, buvusio policijos pastato „reikšmingumo lygmuo yra aukštesnis negu vietinis“. Tada šis klausimas perduotas svarstyti Kultūros paveldo departamento Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybai, kuri susirinko pirmadienį, tačiau nutarė šio klausimo svarstymą atidėti, kol jo medžiaga bus parengta tinkamai.

 

Visą “Veido” numerį rasite ČIA

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Plytų krūva paveldas ? Plytų krūva paveldas ? rašo:

    Tai kodėl Sporto rūmai ne paveldas, ten nors yra į ką pažiūrėti.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...