2012 Lapkričio 13

„Kempinski“ viešbučio atidarymas sostinės infrastruktūrai pritraukė 5 mln. litų

veidas.lt


Į Lietuvą įžengusi prabangių viešbučių grupė „Kempinski Hotels“ ne tik lėmė Vilniaus centre esančio viešbučio pastato atnaujinimą, bet ir beveik 5 milijonus litų investicijų į miesto infrastruktūrą. Tokia suma buvo skirta aplink viešbutį esančių gatvių, inžinerinių bei elektros tinklų rekonstrukcijai bei aplinkos tvarkymui. Visas lėšas šiems darbams skyrė bendrovė „AAA Cathedral Square Hotel“.

„Šie darbai pareikalavo nemenkų papildomų investicijų tiek kalbant apie lėšas, tiek apie laiko sąnaudas. Tačiau viešbutis yra įsikūręs pačioje Vilniaus širdyje, todėl esame įsitikinę, kad mūsų pareiga buvo pasirūpinti ir jį supančia infrastruktūra bei aplinka. Visi atnaujinimai atlikti suderinus ir konsultuojantis su miesto savivaldybės specialistais, siekiant, kad pokyčiai užtikrintų kiek įmanoma daugiau naudos tiek sostinės gyventojams, tiek sostinės svečiams“, – AAA įmonių grupės vadovas Algimantas Smičius.

Viešbutis „Kempinski Hotel Cathedral Square“ yra įsikūręs Vilniaus Senamiestyje, šalia Katedros aikštės, Universiteto g. 14. Prieš jam atveriant duris atlikti infrastruktūros atnaujinimo ir aplinkos tvarkymo darbai lėmė ne tik patrauklesnį išorinį vaizdą, bet ir patogesnį judėjimą šalia esančiose gatvių atkarpose. Jose nebeliko duobių ir kitų dėl susidėvėjimo atsiradusių trukdžių.

Vien šalia viešbučio esančių Šventaragio ir Universiteto gatvių ir jų inžinerinių tinklų rekonstrukcijos projekto bei jo įgyvendinimo suma viršijo 2 mln. litų. Kuomet investicijos į elektros tinklus ir transformatorinę L. Stuokos-Gucevičiaus gatvėje ir šalia jos siekė apie 2,56 mln. litų. Atlikti visus minėtus darbus užtruko apie 8 mėnesius.

„Džiaugiuosi, kad toks svarbus viešbutis ne tik pasirinko Vilnių, bet ir supranta, kaip mums svarbu išsaugoti senamiestį. AAA įmonių grupė rodo gerą pavyzdį, kaip suderinti verslo ir visuomeninį interesą. Mes visada esame pasiruošę daryti viską, kad investuotojai atrastų mūsų miestą ir kurtų čia naujas darbo vietas,“ – teigia Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

Tai, kad rekonstrukcijos darbai buvo vykdomi sostinės vietoje, kur gausu senų vertingų pastatų ir kurios infrastruktūra kurta prieš daugelį metų, lėmė ypač didelį dėmesį paveldo išsaugojimui ir autentiškumui. Vykdant gatvių rekonstrukciją, buvo išsaugotos grindinio medžiagos, kurios vėliau panaudotos gatves dengiant nauja danga. Taip pat prieš vykdant elektros tinklų atnaujinimą buvo atlikti išsamūs archeologiniai tyrimai bei, pasitelkus specialią techniką, sumontuoti pamatai po senovine pastato siena.

UAB „AAA Cathedral Square Hotel“ priklauso viešbutis „Kempinski Hotel Cathedral Square“, kurį valdo bendrovė „Kempinski Hotels S.A.“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...