2013 Spalio 01

„IBC 2013“ kvietė diskutuoti apie televizijos ateitį

veidas.lt


Rugsėjo viduryje Amsterdame vyko 44-oji paroda konferencija „IBC 2013“, skirta aktualiausioms TV transliavimo, skaitmeninių technologijų ir multimedijos temoms. Apsilankiusiųjų tarptautiniame renginyje laukė daugybė naujovių – nuo TV turinio valdymo sistemų, modernios programinės įrangos iki vaizdo transliavimo inovacijų, įrangos, skirtos tiek namų vartotojams, tiek televizijos industrijos profesionalams.

Daugiausia dėmesio šiųmetėje parodoje skirta mobiliesiems TV sprendimams, debesų technologijoms ir perspektyviausiai šiuo metu internetinei televizijai (IP protokolu transliuojamai televizijai, IPTV). Renginyje taip pat buvo galima pamatyti didelės raiškos (4K) televizijos produktų – nuo televizorių iki kamerų ir vaizdą apdorojančios įrangos – kurie dar tik pradeda populiarėti, išvysti papildytos realybės sprendimų, išbandyti nuotoliniu būdu valdomą įranga. Specialistų prognozėmis, namų vartotojus ateityje džiugins daug mažesnė, bet funkcionalesnė ir našesnė TV įranga. Be to, sparčiai populiarėja sprendimai, leidžiantys teikti išmaniosios televizijos paslaugas nepriklausomai nuo to, kokio operatoriaus interneto paslaugomis klientai naudojasi.

Naujausius savo produktus ir paslaugas parodoje pristatė tokios rinkos milžinės kaip „Cisco“, „Samsung“, „Sony“, „Adobe“, ARRIS, „Viaccess-Orca“ ir kt. „IBC 2013“ savo sprendimą „IPTV.iQ“ pristatė ir Lietuvos IT bendrovė „Penki kontinentai“.

„Įsigijusieji mūsų programinį produktą „IPTV.iQ“ savo klientams gali pasiūlyti daugybę IP televizijos funkcijų TV ekrane: kanalų sąrašą ir galimybę skirstyti juos pagal tipą ar temą, elektroninį programų gidą (EPG), kanalų rakinimo galimybę, el. paštą, „Facebook“, „YouTube“, „Google Maps“, „Flickr“, radiją TV ekrane, skrydžių tvarkaraščius, valiutų kursus ir t. t. Funkcijų sąrašą galima sudaryti ir plėsti atsižvelgiant į individualius kliento poreikius. Patogu tai, kad „IPTV.iQ“ lengvai dera ir nesunkiai pritaikomas įvairiuose sektoriuose: turizmo, medicinos, švietimo, maitinimo ir kituose“, – sako „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Programavimo departamento vadovas Justinas Simanavičius.

Lietuvoje IPTV paslauga žiūrovams pirmą kartą buvo pasiūlyta 2006 metais. Viena iš pirmųjų kompanijų, kuri ėmėsi kurti ir diegti šią technologiją, – „Penki kontinentai“. Šiandien šios įmonės IPTV sprendimais naudojasi jau ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių operatorių klientai. Be to, bendrovė „Penki kontinentai“ – tarptautinės organizacijos „Open IPTV Forum“ narė, aktyviai prisidedanti prie tarptautinių standartų kūrimo bei IPTV populiarinimo.

„IPTV potencialą ir jos galimybes pamatėme prieš daugiau nei 7 metus. Būtent todėl esame vieni iš pirmųjų Lietuvoje, įdiegę šią technologiją ir sukūrę produktą. Tuo metu sąnaudos buvo didžiulės, bet, kaip matome dabar, – neklydome. Tikime, kad IPTV klientų skaičius ir toliau augs bei plėsis į didesnius sektorius“, – teigia „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Sistemų administravimo departamento vadovas Tomas Okmanas.
Pasibaigus parodai, IPTV technologijų rinka besidominčius lankytojus IBC rengėjai pakvietė į „IBC Content Everywhere“ renginių ciklą. Amsterdame, Dubajuje ir San Paule 2014–2015 metais vyksiančių renginių metu bus nagrinėjamos temos, susijusios su medijos produkcija, įranga, taikomosiomis programomis, investicijomis, skaitmenine rinkodara.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...