2013 Kovo 07

„Google Maps“ Vilniaus žemėlapiuose – realaus laiko informacija apie eismo sąlygas

veidas.lt


Nuo šiol savo kompiuterio ekrane arba išmaniajame telefone galėsite sužinoti apie susidariusias grūstis ir jas aplenkti

Kompanija „Google“ šiandien pranešė papildžiusi Vilniaus miesto žemėlapius sluoksniu „Traffic“, leidžiančiu realiuoju laiku stebėti eismo sąlygas svarbiausiose miesto gatvėse. Ši paslauga bus itin naudinga vilniečiams bei miesto svečiams, kurie galės sužinoti apie susidariusias grūstis ir pasirinkti alternatyvų maršrutą, tiksliau planuoti savo kelionės trukmę. Vilnius yra pirmasis ir kol kas vienintelis miestas Baltijos šalyse, kuriame teikiama ši paslauga.

„Google Maps“ yra viena iš populiariausių kompanijos teikiamų paslaugų, suteikianti galimybę susipažinti su konkrečia vietove peržiūrint tikslius konkrečios vietos žemėlapius, palydovo arba gatvės lygio nuotraukas. „Google Maps“ žemėlapius galima papildomai praturtinti aktualia bei naudinga informacija pridedant papildomai aktyvuojamus sluoksnius, kuriuose vartotojui pateikiama informacija apie oro ar eismo sąlygas, su konkrečia vietove susietos vartotojų nuotraukos, interneto kamerų vaizdai bei daug kitos informacijos.

Aktyvavus „Traffic“ sluoksnį „Google Maps“ žemėlapiuose svarbiausios miesto gatvės bei jų ruožai bus pažymimos skirtingomis spalvomis pagal vidutinį transporto priemonių greitį jose. Tai leis vartotojams ne tik išvengti spūsčių pasirenkant optimalų kelionės maršrutą bet ir geriau planuoti savo kelionės laiką. Eismo sąlygų informacija bus automatiškai įvertinama „Google Maps“ maršruto planavimo įrankyje „Directions“. Naudotis „Traffic“ paslauga bus galima ir išmaniesiems telefonams skirtoje aplikacijoje, o tai leis daugeliui vairuotojų savo kelionės tikslą pasiekti greičiau leis sumažinti grūstis kai kuriose miesto vietose.

Nuo 2007-ųjų veikianti „Traffic“ paslauga šiuo metu prieinama daugelyje pasaulio šalių bei miestų, todėl ja galima naudotis ir planuojant kelionę į užsienį.

„Traffic“ žemėlapio sluoksnį galima aktyvuoti užvedant žymeklį ant viršutiniame dešiniajame ekrano kampe esančio žemėlapį arba palydovinę nuotrauką simbolizuojančio langelio bei išsiskleidusiame meniu spustelėjus skyrelį „Traffic“. Panašiai sluoksnis aktyvuojamas ir mobiliuosiuose įrenginiuose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...