2012 Vasario 11

„Facebook“ žengia į akcijų biržą

veidas.lt


Praėjusią savaitę didžiausio pasaulyje socialinio tinklo „Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas oficialiu laišku paskelbė, kad kompanija užpildė prašymą dėl viešo akcijų platinimo.

Rinkos analitikai spėja, kad oficiali prekyba akcijomis prasidės tik po kelių mėnesių, tačiau pirminiais duomenimis, už akcijas M.Zuckerbergas, kuriam priklauso apie 28 proc. akcijų, viliasi surinkti daugiau nei 5 mlrd. JAV dolerių. Uždaroje akcijų prekyba užsiimančioje biržoje „Sharepost“ socialinio tinklo vertė šiandien sudaro apie 90 mlrd. dolerių – panašių rezultatų tikimasi ir pradėjus oficialiai prekiauti akcijomis.
Šis rimtas žingsnis paskatino „Facebook“ vadovybę atskleisti nemažai duomenų apie socialinį tinklą, kurie anksčiau buvo laikomi paslaptimi. Pasirodo, šiandien tinklas turi daugiau nei 840 mln. registruotų vartotojų, iš kurių net 360 mln. prisijungia šešias dienas per savaitę – per dieną jie parašo apie 2,7 mlrd. komentarų. Kasdien vartotojai į jį įkelia apie 250 mln. nuotraukų – šiandien „Facebook“ serveriuose saugoma apie 100 petabaitų (viename petabaite telpa apie milijoną filmų) vartotojų įkeltų nuotraukų ir filmukų.
Taip pat buvo paskelbti ir kai kurie finansiniai duomenys. Pavyzdžiui, 2011 m. socialinio tinklo pajamos sudarė 3,7 mlrd., o pelnas – apie 1 mlrd. dolerių. 85 proc. pajamų generuoja tinkle skelbiama reklama ir net 12 proc. – žaidimų kūrėja „Zynga“. Žurnalo „Forbes“ apžvalgininkas Peteris Cohanas nesitiki, kad toks „Facebook“ žingsnis sukrės verslą: šis socialinis tinklas užima tik vieną procentą pasaulinės reklamos rinkos, generuojančios apie 507 mlrd. dolerių apyvartą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...