2014 Vasario 18

„Eesti Post“ praėjusiais metais pasiekė 193,3 mln. litų apyvartą

veidas.lt


Neaudituotais duomenimis, Estijos logistikos ir pašto paslaugų bendrovės „Eesti Post” apyvarta per 2013 metus sudarė 193,3 mln. litų (56 mln. eurų). Lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, logistikos paslaugų apimtys išaugo 8 procentais.

Praėjusiais metais Baltijos šalyse labiausiai augo siuntų paslaugos. Lietuvoje siuntų apimtys išaugo 50 proc., o Latvijoje siuntų srautai ūgtelėjo beveik penkis kartus, palyginus su 2012 metais.

Estijoje siuntų apimtys taip pat nuosekliai didėjo. Per „Eesti Post“ buvo išsiųsta 2,7 mln. siuntų, arba 37 proc. daugiau nei 2012 metais.

Be to, Estijoje 25 proc. augo ir tarptautiniu mastu siunčiamų didelių laiškų kiekis. Tai rodo, kad estai vis daugiau pirkinių įsigyja internetu. 2013 metais Estijoje buvo pristatyta daugiau nei 1,9 mln. tokių tarptautinių laiškų. Daugiau nei 40 proc. visų į Estiją siunčiamų siuntinių atkeliavo iš Kinijos, antroje ir trečioje vietoje yra Didžioji Britanija bei Vokietija.

„Eesti Post“ duomenimis, verslo klientai taip pat atranda jos el. duomenų saugojimo kanalus. Praėjusiais metais per „Eesti Post“ el. pašto centro informacinę sistemą buvo persiųsta apie 0,5 mln. laiškų. Jų skaičius per 2012-uosius siekė 80 tūkstančių. Be to, 84 proc. ūgtelėjo ir el. būdu siunčiamų sąskaitų kiekis, palyginus su praėjusiais metais. 2013-aisiais „Eesti Post“ elektroninėje sistemoje buvo apdorota 7 mln. sąskaitų.

Reklaminių leidinių siuntimo apimtys padidėjo 17 procentų, šis pokytis siejamas su bendru mažmeninės prekybos augimu ir Estijos vyriausybės rinkimais. Periodinių leidinių apimtys beveik nepakito – jų persiųsta 2,1 proc. mažiau, palyginus su 2012-aisiais.

Siunčiamų įprastų laiškų kiekis Estijos vidaus rinkoje per 2013 m. sumažėjo 6 proc. iki 29 milijonų.

Pernai įmonė Estijos valstybei sumokėjo 1,38 mln. litų dividendų (400 tūkst. eurų). Daugiau nei 365 tūkst. litų (106 tūkst. eurų) sudarė pridėtinės vertės mokestis (PVM).

Estijos valstybinėje įmonėje „Eesti Post“ dirba 2503 darbuotojai. Estijos pašto įmonių grupę sudaro motininė bendrovė „Maksekeskus Ltd.“ ir jos dukterinės įmonės: Lietuvos įmonė UAB „Unipakas“, teikianti logistikos paslaugas ir valdanti „Post24“ savitarnos siuntų tinklą Lietuvoje, bei „Post24 SIA” Latvijoje.

Baltijos šalyse įmonei priklauso 167 „Post24“ savitarnos siuntų terminalai: 84 Estijoje, 39 Latvijoje ir 44 Lietuvoje. Siuntos iš savitarnos terminalo į terminalą Baltijos šalyse pristatomos per 1-2 darbo dienas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Virginija Virginija rašo:

    Nenuostabu, jog išaugo siuntų paslaugos. Juk visi kažką perkame taupydami savo laiką internetu, turime giminaičių gyvenančių Norvegijoje, Airijoje, Londone> Švedijoje ir t.t., kuriems dažnai kokį nacionalinį gardėsį sumanome nusiųsti, taip palaikant glaudesnį ryšį. Gyvenane tokiu laikmečiu, kada greitieji siuntų gabenimo kurjeriai, nudirba dalį darbo už mus.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...