2012 Gegužės 09

„Dangaus restoranas“ neaplenks ir Vilniaus

veidas.lt


Daugiau nei 30 pasaulio šalių aplankęs projektas „Dinner in the Sky“, gurmaniškas vaišes organizuojantis pusės šimto metrų aukštyje, į savo veiklos zoną įtraukė ir Lietuvą.  “Dangaus restoranas”, kurį amerikietiškas ekonomikos žurnalas „Forbes“ įtraukė į neįprasčiausių valgymo vietų 10-tuką, jau šią vasarą įsikurs Vilniuje, Rotušės aikštėje.

Čia veiks kranas, specialią 22 vietų platformą su stalu ir kėdėmis pakeliantis į 50 m aukštį. Pakėlimo metu svečiai galės mėgautis ne tik sostinės panorama iki šiol nematytu rakursu, bet ir išskirtiniais patiekalais. Kartu kils virtuvės šefas – patiekdamas patiekalus jis betarpiškai bendraus su svečiais.

Pademonstruoti kulinarijos meno į Vilnių atvyks pastarųjų trejų metų geriausio Švedijos restorano „Frantzen/Lindeberg“ savininkas ir vyriausiasis virėjas Björn Frantzen. Šis restoranas praėjusią savaitę paskelbtame 2012 m. geriausių pasaulio restoranų 50-uke (The Worlds 50 BestRestaurants), užėmė 20-ąją vietą ir iš visų sąrašo dalyvių atliko didžiausią šuolį aukštyn, lyginant su 2011 m.

Šis nuo 2008 m. Stokholme veikiantis restoranas turi dvi „Michelin“ žvaigždutes ir šiandien yra viena iš Skandinavijos kulinarinės scenos žvaigždžių. Savininkai restorano stilių apibūdina kaip paprastą, kasdieninę eleganciją, apjungiančią kontrastingas Šiaurės šalių ir Azijos virtuves. „Frantzen/Lindeberg“ savo lankytojus intriguoja tuo, kad neturi tradicinio meniu – šefai gamindami improvizuoja su tądien turimais šviežiausiais ingredientais, kartu pateikdami ir netikėtumų.

B.Frantzen žada vilniečių gomurius pamaloninti patiekalais su triufeliais, aukšlės ikrais, rūkytu unguriu, artišokais, voveraitėmis, juodosios arbatos putėsiais, klevų sirupe marinuotais pomidorais bei kitais gardumynais. „Dinner in The Sky“ turui Vilniuje bus pasirinktas ir vietinis kulinarijos šefas, o prie turo organizavimo Lietuvoje prisidės Vilniaus miesto savivaldybė, bendrovė „Electrolux“ ir  „Pernod Ricard“ su MUMM šampanu.

„Tai iš tiesų unikali proga norintiems įprastą valgymą ar susitikimą paversti ypatingu įvykiu, paliekančiu išskirtinius įspūdžius. Juolab, kai vaišes rengs vieno iš geriausių pasaulio restoranų šefas, o Vilniuje iš viso įvyks ne daugiau nei 84 pakėlimai“, – sako „Dinner in The Sky“ atstovas Risto Meigas. Pasak jo, šią unikalią pramogą išbandė net Monako princas Albertas bei Švedijos princas Karlas Filipas.

Norintys apsilankyti „dangaus restorane“ Vilniuje nuo birželio 12 d. jau dabar gali rezervuotis vietas, rinkdamiesi iš pusryčių, priešpiečių, šampano danguje ir vakarienės. Vienas pakėlimas trunka nuo 20 iki 60 min, o  vaišių danguje kainos prasideda nuo 99 Lt.

2008 m. Belgijoje pradėtą projektą organizuoja „Events in the Sky“. Visa jo techninė įranga yra suprojektuota remiantis vokišku DIN 4112 standartu ir yra gavusi saugumo patvirtinimus iš itin griežtus reikalavimus taikančių šalių, tokių kaip JAV, Kanada, Australija, P.Afrika.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...