2012 Birželio 14

„Chrome“ naršyklės populiarumas – išpūstas?

veidas.lt

Toliau tęsiasi interneto naršyklių santykių aiškinimasis ir šį kartą prabilta apie falsifikuojamą „Google Chrome“ populiarumo statistiką. Tiesa, vienareikšmės nuomonės šiuo klausimu nėra.

 

„StatCounter“ apskaičiavo, kad praeitą savaitę „Google Chrome“ buvo dominuojanti naršyklė ir ja naudojosi net 32,76 proc. visų internautų. Skriaudžiamas „Microsoft“ vaikas „Internet Explorer“ surinko 31,94 proc. visų interneto vartotojų ir prarado lyderio pozicijas.

„Microsoft“ komanda suskubo aiškintis, kas nutiko ir iš kur „StatCounter“ ištraukė tokius duomenis, nes kitos interneto srautų stebėsenos svetainės duomenys rodo, kad net 54 proc. interneto vartotojų naršo naudodamiesi „Internet Explorer“. Paaiškėjo, kad „Google Chrome“ mažumėlę pasukčiavo.

„Chrome“ vartotojai žino, kad į adreso laukelį suvedę bet kokį žodį automatiškai yra nukreipiami į „Google“ paieškos rezultatų puslapį. Taigi, ko nors ieškodami tokiu būdu kas kartą atveriate nematomą langą fone. Jums kaip vartotojui tai yra labai patogu, tačiau matuojant informacijos srautus internete ir neturint atitinkamų filtrų labai iškreipiami duomenys.

„Microsoft“ savo tinklaraštyje pabrėžė, kad „StatCounter“ pateikė netikslią informaciją dėl metodologinių klaidų. „Internet Explorer“ kol kas apsigynė, tačiau tai nė kiek nekliudo greitai populiarėjančiam „Google Chrome“ toliau augti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...