2013 Balandžio 05

„Braliukams“ Maciams – už lietuviško alaus kiekį kraujyje

veidas.lt

Kas daro Lietuvą bananine respublika
Sarkastišku terminu “bananinė respublika”, kaip JAV rašytojas O.Henry 1896 m. pavadino Hondūrą, lig šiol pašaipiai vadinamos atsilikusios, korumpuotų oligarchų valdomos valstybės. “Veidas” jau šešioliktą kartą balandžio pirmąją, melagių ir pašaipų dieną, trispalvių bananų ordinus prisega tiems, kurie Lietuvai trukdo tapti modernia vakarietiškos demokratijos valstybe.
Tarp ordininkų tradiciškai vyrauja politikai, o pastaruosius porą metų – dar ir bankininkai. Kandidatų gauti bananinius ordinus, deja, tik daugėja. Nes tikrai bananine valstybe galima virsti, kai į parlamentą politikai bando patekti nusipirkę kalinių balsus, o Vyriausiosios rinkimų komisijos narys neva “trolina” politikus, nuo kurių priklauso užsakymas jo firmai.

Rygoje gyvenantys Normundas ir Nauris Maciai vis labiau nusipelno Lietuvai. Pusiau lietuviai, pusiau latviai dvyniai dievina Lietuvą ir jos krepšinį, bet kadangi tėra 175 cm ūgio, nutarė šlovę Lietuvai daryti ne krepšinio aikštelėje, o šalia jos.

Aistringi sirgaliai važiuoja paskui „Žalgirį“ ir Lietuvos rinktinę, kad ir kur mūsų krepšininkai kautųsi, bet net niekur nejudėdami jie visada su komanda lyg vienas kūnas. Ir tai jokia metafora: ant dvynių kūnų ištatuiruotas visas Lietuvos krepšinio elitas – ir Arvydas Sabonis, ir skrybėlėtas Jonas Valančiūnas, o kad nereikėtų broliams kaskart mautis riešinių su trispalve, jie jas išsitatuiravo ant riešų.
Rygoje gyvenantys broliai net atsisakė Latvijos pilietybės ir šiemet tapo Lietuvos piliečiais. O netrukus savo „patriotizmu“ išgarsino Lietuvą visoje Europoje. Nedidukas Nauris nepabūgo beveik dvimetrinės Ispanijos krepšinio žvaigždės Rudy Fernandezo ir žiebė jam į galvą, mat, pagal Macių pasakojamą įvykių versiją, teko ginti Lietuvos garbę, nes ispanas po Madrido “Real” laimėtų rungtynių su Kauno “Žalgiriu” eidamas į autobusą įžeidęs Lietuvą. Ką tiksliai pasakė ispanas, pacituoti broliai negali, mat tasai kalbėjo ispaniškai, bet Nauriui nuojauta kužda, kad jis apšaukė lietuvius komunistais ir kvailiais. Normundas neatsiliko nuo brolio – puolė ispanų krepšininkų apsaugininką.
„Patriotizmą“ Lietuvos policininkams teko malšinti elektrošoku, nes kitaip būrys uniformuotų vyrų dvynių nesuvaldė. Bet naujai iškepti  Lietuvos piliečiai tautiškai policijai pretenzijų neturi, net atvirkščiai – sako, kad buvo „labai faina toks masažas“.
Eurolyga dvyniams visam gyvenimui uždraudė lankytis Eurolygos ir Europos taurės turnyro varžybose, o „Žalgiriui“ už tai, kad neužtikrino saugumo, skyrė 86 tūkst. Lt baudą. Bet Macių tai nesustabdys: jie jau prasmuko į Eurolygos varžybas Maskvoje, be to, žada įkurti fondą „Braliukai“ ir surinkti pinigų baudai sumokėti.
Tiesa, brolių “patriotizmą” kaitina ne tik pusiau lietuviškas kraujas, bet ir alkoholis: Nauriui buvo nustatytas sunkus – 2,62 promilės girtumas, Normundui vidutinis – 2,22 promilės. Bet broliams tai įprasta: jie sako, na, buvo išgėrę „biškį, penkis bokalus alaus, bet ar tai daug lietuviui?”
Žinia, suteikiant Lietuvos pilietybę matuojama, kiek kraujyje yra lietuviškumo, o ne kiek lietuviško alaus. Todėl žiemos olimpinėse žaidynėse ir vėl liksime be ledo čiuožėjų, nes Deivido Stagniūno partnerės Isabellos Tobias kraujyje nerasta lietuviško alaus, ji neturi nė vienos lietuviškos tatuiruotės, o pelnyti teisę tarp keliolikos geriausių pasaulio sportininkų atstovauti mūsų valstybei Lietuvai kažkodėl atrodo jokie nuopelnai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...