2014 Sausio 14

„Bitė Lietuva“ padvigubino savo 3G tinklo padengimą

veidas.lt

Per pastarąjį pusmetį telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ beveik padvigubino savo 3G tinklo padengiamą nuo 32,2 proc. iki 60 proc. Lietuvos teritorijos. Per šį laikotarpį bendrovė įrengė 70 naujų ir specialiai šalies regionams pritaikytų bazinių stočių. Iš viso per 2013 m. „Bitė“ įrengė 180 bazinių stotelių ir į tinklo tobulinimą investavo daugiau nei 31 mln. litų.

„Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Fredas Hrenchukas sako, kad 2013 m. „Bitė“ pradėjo plataus mąsto 3G tinklo plėtrą į regionus, kur naudoja žemesnį (900 MHz) dažnį. „Veikdamos šiuo dažniu bazinės stotelės padengia 2,5 karto didesnę teritoriją nei stotelės naudodamos įprastą 2100 megahercų dažnį. Taip su nedideliu skaičiumi bazinių stočių spartų 3G internetą pradėjome teikti didelėje naujoje teritorijoje”, – aiškina F. Hrenchukas.

Jis pasakoja, kad iki 2012 m. „Bitė“ smarkiai vystė 3G ryšio tinklą miestuose, kur 3G ryšiui naudojamas 2100 megahercų dažnis. „Šis dažnis labiau tinka vietovėse, kuriose yra didelis klientų skaičius ir siunčiamas didelis duomenų kiekis. Miestuose pagrindinė problema yra bazinės stoties talpa, o ne padengimas. Šis sprendimas „Bitės“ klientams garantavo gerą ir kokybišką ryšį net ir pastatuose, bet smarki teritorinė tinklo plėtra nebuvo taip gerai matoma. 3G tinklo plėtrą pradėjome didžiuosiuose miestuose, o antrame etape didžiausią dėmesį skiriame regionams”, – teigia F. Hrenchukas.

Bendrovės vadovas atkreipia dėmesį, kad Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) šiandien paskelbtame žemėlapyje pateikiami netikslūs ir klaidingi duomenys. Skaičiuodama tinklo padengimą tarnyba neįtraukė 70 naujų „Bitės“ 3G bazinių stočių. Taip skaičiuojamas „Bitės“ tinklo padengimas smarkiai iškreipia realią situaciją.

Realaus „Bitės“ tinklo ryšio ir RRT skelbiamo padengimo žemėlapius galima palyginti čia: http://bit.ly/1m2kxMA.

„Nauji RRT žemėlapiai gali suklaidinti kai kuriuos vartotojus, tačiau paskutiniame mobiliojo ryšio operatorių susitikime su RRT, tarnyba sutiko savo žemėlapius atnaujinti ne du, o keturis kartus per metus. Tai turėtų užtikrinti, kad vartotojai gautų informacijos apie realią situaciją”, – sako F. Hrenchukas.

Minėtame susitikime buvo iškeltas ir RRT naudojamos metodikos tikslumo klausimas. RRT sutiko, kad jų teikiamuose padengimo skaičiavimuose gali pasitaikyti netikslumų, todėl kartu su operatoriais sudarė darbo grupę. Jos tikslas yra išsiaiškinti kaip išvengti per didelių paklaidų ir Lietuvos vartotojams pateikti objektyvią informaciją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...