2013 Rugsėjo 19

„Bitė“: ilgalaikės sutartys – spąstai klientams

veidas.lt

Ilgalaikės įpareigojančios mobiliojo ryšio sutartys privatiems klientams yra apgaulinga ir žalinga atgyvena, kurios vartotojai turėtų vengti. Kainos už mobiliojo ryšio paslaugas mažėja greičiau, nei baigiasi dviejų metų terminuota sutartis, teigia telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“.

„Privatūs klientai yra viliojami vienkartine mažos kainos akcija su sąlyga, kad pasirašys sutartį dviem metams. Tokiu atveju tikėtina, kad jau po kelių mėnesių jie mokės daugiau nei rinkos vidurkis. Antraisiais metais už paslaugas jau bus gerokai permokėję. Kai sutartis baigiasi ir vartotojas nori rinktis kitą operatorių, jis vėl masinamas mažesnėmis kainomis. „Bitėje“ atsisakėme ilgalaikių sutarčių, nes klientais rūpinamės kasdien, o ne kartą per du metus. Vartotojai nusipelno geresnių sąlygų ir galimybės rinktis geriausią kainą kasdien“, – sako „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Chrisas Robbinsas.

Ch. Robbinso teigimu, kai kurie operatoriai privatiems klientams vis dar taiko sutartis su ilgalaikiais įsipareigojimais motyvuodami, jog to nori patys vartotojai. „Šie operatoriai vartotojams leidžia rinktis gerą kainą tik su terminuota sutartimi. Tai yra pasirinkimo iliuzija ir tikrai nerodo, kad vartotojai nori ilgalaikių sutarčių“, – teigia „Bitės“ vadovas.

Vartotojams jis pataria įvertinti ne kainą konkrečiu metu, o galimybę laisvai migruoti tarp planų, rinktis naujausius pasiūlymus. „Vartotojas daugiausiai sutaupys, kai galės bet kada pasirinkti tą planą, kurio jam reikia. Taip jie bus tikri, kad gaus geriausius pasiūlymus“, – sako Ch. Robbinsas.

Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, Lietuvos rinkoje per du metus pokalbių minutės kaina sumažėja apie 40 procentų. Dėl to klientai, turintys ilgalaikius įsipareigojimus vienam operatoriui, negali pasinaudoti naujomis kainomis ar geresniais mokėjimo planais, o per metus tokių klientų permoka bendrai gali siekti iki 42 mln. litų.

 

Daugiau informacijos:

Laura Bielskė

„Bitės“ atstovė ryšiams su visuomene

Tel. +37069923032

El. paštas Laura.bielske@bite.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. nesvarbus nesvarbus rašo:

    a tai kodel patys kvieciate sutartis apsirasinet ir jusu zmones nuolat skambineja?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...