2011 Gegužės 08

„Airpiano“ – pianinas be klavišų

veidas.lt

piano

Pianinas – tai legendinsi klavišinis instrumentas. Jo garsas išgaunamas klavišais, sujungtais su plaktukėlias, užgaunančiais skirtingas stygas.

Kaip neįtikėtinai tai skambėtų, tačiau mūsų tradicinis pianinas XXI amžiuje sulaukė konkurento – „Airpiano“ (liet. oro pianinas), kuriuo grojama virš įrenginio mojuojant rankomis.

Taigi „Airpiano“ – tai muzikos instrumentas be klavišų. Įrenginys turi aštuonis jutiklius, kurie reaguoja į rankos (ar kito daikto) padėtį virš jo. Kitaip nei įprastu pianinu, šiuo instrumentu išgaunamos natos priklauso nuo rankos padėties virš jutiklių: kuo ji aukščiau, tuo aukštesnė nata skamba. Sensoriai reaguoja į tris skirtingas rankos padėtis (žemai, per vidurį ir aukštai), taigi vienas jų gali sugroti tris skirtingas natas.

Pagal poreikius instrumento nustatymus galima koreguoti. Pvz., šešis sensorius naudoti natoms, vieną – garsumui reguliuoti, dar vieną paskirti garso efektams ir pan.

Išmanusis pianinas garso kolonėlių neturi ir garso neskleidžia. Norint juo groti, įrenginį reikia prijungti prie kompiuterio, kuriame turi būti įdiegta speciali programinė įranga.
Tam, kad išmoktumete groti oro pianinu reikės daug treniruotis, nežiūrint į tai, kad mokate groti tradiciniu pianinu.

Šį produktą galima užsisakyti svetainėje airpiano.de. Jo kaina – 1,1 tūkst. eurų (apie 3,8 tūkst. Lt).

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. zjb zjb rašo:

    Tai visai ne21 a išradimas, o prieškarinio elektrofono patobulintas variantas. Ten rankomis reguliuodavo ritės induktyvumą ir kondensatoriaus talpumą – skirtingo dažnio virpesius. Ir išgaudavo gana neblogus garsus ir melodijas.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...