2011 Balandžio 19

Koncertas

“M. K. Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui”

veidas.lt

Šiandien, balandžio 19 d., 17 val.  Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje įvyks  naujo leidinio “M. K. Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui” pristatymas-koncertas.

Šešių kompaktinių plokštelių rinkinys ir keturiasdešimties puslapių bukletas – tai pirmą kartą Lietuvoje įrašyti ir išleisti visi didžiojo Lietuvos genijaus M. K. Čiurlionio kūriniai fortepijonui.

2010-aisiais metais pianistas Rokas Zubovas, dailininko ir kompozitoriaus proanūkis, penkių koncertų cikluose Vilniuje ir Kaune, pavadintuose „Čiurlionio miestai“, atliko visus savo prosenelio kūrinius fortepijonui. Šių koncertinių progamų pagrindu suformuoti ir naujieji įrašai, apimantys visą Čiurlionio kūrybinę biografiją: pirmieji nedidukai preliudai ir kanonai fortepijonui kompozitoriaus rankraščiuose datuoti 1896 metais, jo studijų Varšuvos muzikos institute metu, o paskutinieji preliudai ir didžioji Fuga b-moll (VL 345) – sukurti Druskininkuose ir Sankt Peterburge 1909 metais.

Koncerto-pristatymo metu pianistas Rokas Zubovas skambins įvairių laikotarpių M.K. Čiurlionio fortepijoninius kūrinius, nužyminčius svarbius kompozitoriaus stilistinės raidos etapus, bei dalinsis savo mintimis apie M. K. Čiurlionio muziką ir leidinio astiradimo detales.

Angliška leidinio versija jau su dideliu pasisekimu pristatyta Varšuvoje, Helsinkyje ir Leipcige.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...