2012 Sausio 31

Žydrūnas Savickas tapo „Žalgirio“ šeimos nariu

veidas.lt

Savickas2

Vienas garsiausių lietuvių, stipriausiu pasaulio žmogumi tituluojamas Žydrūnas Savickas yra galiūnų sporto žvaigždė, bet ateityje žada daugiau domėtis futbolu.

„Futbolo komandų žinau daug, bet tikrai negalėčiau išvardinti, kas jose žaidžia. Vis dažniau pastebiu naujienas apie „Žalgirį“. Tikiu, kad atgimę žalgiriečiai augs ir taps futbolo komanda, kuri garsins Lietuvą, – sako Žydrūnas Savickas, kurio vadovaujamos bendrovės „Savicko sporto klubas“ ir „Savickas Nutrition“, prekiaujanti maisto papildais sportuojantiems, tapo Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ partnerėmis. – Pradėjus bendradarbiavimą teks daugiau dėmesio skirti „Žalgiriui“ ir futbolui. Tikiuosi, kad žalgiriečiai Lietuvoje bus pirmi, o Europoje taip pat žais sėkmingai“.

Pirmadienį vakare VMFD „Žalgiris“ komandos treniruotėje apsilankęs Žydrūnas tiki, kad laikui bėgant žalgiriečiai taps pajėgiais žaisti Europos futbolo turnyrų grupiniuose etapuose.

„Žmonių susidomėjimas kyla tada, kai atsiranda pasiekimai tarptautinėje arenoje. Manau, to tik ir trūksta, kad Lietuvoje futbolas pranoktų krepšinį. Ir nebūtina iškart laimėti kažkokį titulą. Pakaktų, jei komanda sėkmingai dalyvautų Europos turnyruose“, – įsitikinęs galiūnas.

Žydrūnas pripažįsta, kad su futbolu pasaulyje negali konkuruoti nei viena kita sporto šaka ir Lietuva galėtų būti ne išimtis.

„Nors man, kaip galiūnų sporto šakos atstovui situacija, kai karaliauja viena sporto šaka nėra labai priimtina, bet pasaulyje nusistovėjusi tradicija, kad yra futbolas ir kitos sporto šakos. Pagal populiarumą futbolas gerokai nutolęs nuo kitų. Jei bet kurioje šalyje pradėsi kalbėtis apie sportą, tai futbolas bus vienintelė sporto šaka, kuri vienija visus. Kitų sporto šakų geografija gerokai siauresnė, – pripažįsta galiūnų sportą Lietuvoje populiarinantis Žydrūnas. – Stipri futbolo komanda galėtų padaryti Lietuvą žinomesne. Vilniui tai duotų ir ekonominę naudą, nes futbolas, bene vienintelė sporto šaka, kuri gali pritraukti ne kelias dešimtis, o daug sporto turistų.“

Žydrūno gyvenime futbolas giliai įstrigęs atmintyje. Galiūnas su šypsena veide prisimena vaikystę, kai su draugais kieme gainiodavo futbolo kamuolį.

„Kieme buvo daug futbolo entuziastų. Jei tik oras leisdavo, futbolą žaisdavome kiekvieną dieną. Pasiskirstydavome į komandas ir žaisdavome tarpusavyje. Norėjau būti puolėju, bet dažniausiai tekdavo stovėti vartuose. Visi nori mušti įvarčius, bet kažkam reikdavo ir juos neleisti įmušti. Man tai neblogai sekdavosi daryti, todėl ir stovėdavau vartuose, – pasakoja galiūnas, kuris futbolą žaidė iki trylikos metų, kol nepradėjo lankytis treniruoklių salėje. – Kai žaisdavome kieme, garažo vartai tapdavo futbolo vartais. Eidavom žaisti ir į mūsų vadinamą stadioną, kuris išties buvo laukas šalia ežero su vienais vartais, o kitus atstodavo du medžiai. Tokiomis sąlygomis išaugo keletas futbolininkų, kurie žaidė įvairiose šalies komandose.“

Anot Žydrūno, futbolas patrauklus tuo, kad nereikia išskirtinių sąlygų jam žaisti. „Sąlygų visada norisi geresnių, bet futbolui žaisti užtenka kamuolio ir lauko. Galbūt dabar sunkiau surasti lauką, nes visa žemė privati, – šypsosi galiūnas. – Tuo metu mums buvo lengviau, nes žaisdavome ant valstybinės žemės. Bet ir dabar, jei yra didelis noras, įmanoma susirasti lauką, susikalti vartus ir žaisti futbolą“.

Žydrūnas, kaip ir daugelis VMFD „Žalgiris“ fanų jau tapo „Žalgirio“ šeimos nariu. „Turėdamas abonementą galėsiu lankytis daugelyje rungtynių ir tikrai palaikysiu šią perspektyvią komandą“, – tikina stipriausiu žmogumi pasaulyje tituluojamas Žydrūnas Savickas.

Norime priminti, kad šiandien paskutinė diena įsigyti VMFD „Žalgiris“ abonementus už 99 litus (taikomi papildomi mokesčiai). Abonementus platina bilietų platinimo bendrovė „Tiketa“. Jau vasario 1 d. abonementai brangs.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...