2012 Balandžio 04

Vilniuje nugriaudėjo spektaklio „Daktaras“ premjera

veidas.lt

Vilniuje, „Domino“ teatre ovacijomis ir aplodismentais apipilti didžiausios šio teatro sezono premjeros – spektaklio „Daktaras“ aktoriai.

 

Daugiau nei dvi valandas trukusi premjera žiūrovams neprailgo. Scenoje kunkuliavusios aistros, surežisuotos situacijos bei aktorių dialogai vertė žiūrovus juoktis iki ašarų.

 

Pjesės siužetas intriguoja nuo pat pradžios ir intriga išlaikoma iki pat jo pabaigos. Spektaklyje gausu ne vulgarų, o subtilių ir skoningų replikų, kurios puikiai atspindi šiandien Lietuvoje vykstančius įvykius.

 

Teatro scenoje žiūrovai išvydo visą būrį žymiausių Lietuvos aktorių: Saulių Siparį, Andrių Bialobžeskį, Kostą Smoriginą, Eimutį Kvoščiauską, Editą Užaitę, Tomą Vaškevičiūtę ir kitus.

Pirmą kartą šio žanro scenoje debiutavo žymus atlikėjas Deividas Norvilas – Deivis.

 

Daugelį žiūrovų Deivio vaidyba išteis nustebino, tuo tarpu, mylimoji Renata Voitechovskaja tikino niekada neabejojusi Deivio aktoriniais sugebėjimais.

 

„Domino“ teatro spektaklius yra pamėgęs ne vienas pramogų pasaulio atstovas. Tarp žiūrovų salėje pamatyti gausų būrį žinomų Lietuvos žmonių buvo galima ir šį kartą.

 

Premjerą stebėjo ir aktorių darbą įvertino Onutė Valiukevičiūtė, Donalda Meiželytė, Irena Marozienė, Dominykas Vaitiekūnas ir Justina Žemaitytė, Eglė Jackaitė, Ramūnas Rudokas bei daugelis kitų.

 

Aš labai džiaugiuosi, kad atėjęs į teatrą nepavargsti nuo nūdienos. Yra labai daug spektaklių, kuomet ateini ir supranti, jog tikrai labai blogai. O šis spektaklis su tokia gera humoro doze, profesionaliai padarytas. Man tai buvo labai geras pirmadienio vakaras. Būtų labai gerai, kad kiekvieną pirmadienio vakarą galėtum praleisti tokiame gerame spektaklyje“, – po premjeros sakė Laima Tamulytė, geriau žinoma kaip Mama Rock’n'Roll.

 

Komedija „Daktaras“ pastatyta pagal žymaus rašytojo ir dramaturgo Branislavo Nušičiaus pjesę.

 

Šios komedijos režisierius – Adolfas Večerskis. „Domino“ teatro žiūrovams jis pažįstamas kaip populiariojo spektaklio „Meilė pagal grafiką“ kūrėjas.

 

Po premjeros A.Večerskis dėkojo visiems prie šio spektaklio dirbusiems aktoriams ir džiaugėsi atradęs dar vieną šeimą.

 

B.Nušičiaus komedines pjeses itin mėgsta įvairiausi pasaulio teatrai. Visi pastatymai sulaukia neįtikėtino populiarumo. Daugelis šio autoriaus pjesių yra virtę kino filmų scenarijais, sulaukę daugybės apdovanojimų. Kaip tikina daugelis kritikų, ne veltui savo laiku pats autorius yra pasakęs: „Geriau mirti gyvenant, nei gyventi mirusiam“.

 

Apie komediją trumpai:

Turtingos šeimos galva (Saulius Siparis) nutaria pasipuikuoti prieš aplinkinius ir nusprendžia savo sūnui (Deivis) suteikti filosofijos mokslų daktaro išsilavinimą. Tačiau krimsti mokslų jam nelemta, dėl jo lengvabūdiško gyvenimo. Tad mokintis, jo atžalos vardu bei pavarde, išsiunčiamas sūnaus draugas (Eimutis Kvoščiauskas). Po kelerių metų studijų užsienyje, sulaukia grįžtančio sūnaus draugo su filosofijos mokslų daktaro diplomu. Tačiau netikėta telegrama sujaukia turtingo jaunuolio tėvo planus ir atskleidžia tikrąją daktaro laipsnio prie sūnaus pavardės kainą. Įkandin telegramai į namus atskriejęs laiškas pribloškia tėvą… Į jo namus atvyksta… profesorius… marti… ir anūkas?! Ramus tėvo gyvenimas virsta pragaru…

Premjeros “Daktaras” pasirodymai:

 

2012-04-06 Vilnius, „Domino“ teatras
2012-04-07 Vilnius, „Domino“ teatras
2012-04-08 Vilnius, „Domino“ teatras
2012-04-12 Marijampolė, kultūros centras
2012-04-23 Klaipėda, koncertų salė
2012-04-26 Šiauliai, kultūros centras
2012-05-02 Vilnius, „Domino“ teatras
2012-05-19 Vilnius, „Domino“ teatras
2012-05-21 Vilkaviškis, kultūros centras
2012-05-22 Panevėžys, Bendruomenių rūmai
2012-05-27 Klaipėda, koncertų salė
2012-05-28 Alytus, miesto teatras
2012-05-29 Šiauliai, kultūros centras
2012-05-30 Kaunas, „Girstutis“
2012-05-31 Kaunas, „Girstutis“

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. GĖDA !!! GĖDA !!! rašo:

    Koks kvailys parašė tokią recenziją? Graudu buvo žiūrėti į tokią lėkštą komediją: juokeliai girtuoklių lygio, intrigos – jokios, kalba banali. Smoryginai, Jampolski, Stasiulyte ir visi kiti garsieji:AR JUMS NE GĖDA???
    Mulkinat žmones, kainas užsikėlėt už tokį provincijos lygio spektaklėlį, Ech, nusivyliau….


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...