2010 Balandžio 18

Vytautas Šileikis

Verslumo šaknys – švietimo srityje

veidas.lt

Verslumą ugdyti reikia jau nuo vaikų darželio. Mažyliai turėtų žaisti “Monopolį”, o mokyklos programoje jau turėtų būti rimtos ekonomikos pamokų. Juk auginame žmones rinkos ekonomikos valstybei.

Pažiūrėkite, kas nutiko su Kaunu, kuris sovietmečiu buvo laikomas verslumo etalonu. Bet tai buvo tik sugebėjimas suktis, kombinuoti pogrindyje. O štai atviros rinkos sąlygomis reikia jau visai kitų savybių, visų pirma – žinių. Mes jų neturime, tai bent vaikams privalėtume suteikti.

Neseniai buvau tarptautiniame moksleivių ekonomikos turnyre Norvegijoje. Norvegiukų simuliacinės firmos – iš karto tarptautinio konteksto: žaliavas jie perka Kinijoje, prekes realizuoja visoje Skandinavijoje ir dar toliau. O lietuvių vaikų projektai – pernelyg akademiški, nelankstūs. Nes juos moko mokytojai, užauginti senosios sistemos.

Be švietimo pertvarkos, valstybė dar turėtų parengti ir nacionalinę verslo pradžios programą. Pradedantiesiems turėtų būti sudarytos inkubacinės sąlygos – padrąsinančios, padedančios įsivažiuoti. Jei tokia programa veiktų – gal ir emigrantai sugrįžtų. Protų nutekėjimas dabar yra didžiausia Lietuvos problema: jokių kitų išteklių, kaip tik išsilavinusių Lietuvos žmonių, mes neturime.

Vytautas Šileikis yra Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinio direktorius

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...