2013 Gegužės 31

Vasarą Trakuose pradeda buriavimo regata „Galvės taurė 2013“

veidas.lt


Šį šeštadienį, birželio 1 dieną, startuoja didžiausia sportinė buriavimo regata Vilniaus regione „Galvės taurė 2013“. Į regatą šiemet įsitraukia ir olimpinės laivų klasės. Birželio 1-ąją vyks pirmasis iš dviejų „Galvės taurės“ etapų, kuriame kreiserinės jachtos Galvės ežere plauks aplink specialias bojas.

„Kaip parodė ankstesnių metų praktika, startai prieš vėją bei trumpa ir dinamiška varžybų distancija lemia tai, kad jachtos kovoja bortas į bortą iki pat finišo. Įtempta kova tampa įdomi ne tik dalyviams, bet ir nuo kranto stebintiesiems“, – komentuoja regatą organizuojančios asociacijos „Gero vėjo klubas“ prezidentas Mantas Klimantavičius.

Pirmojo plaukimo startas numatomas 12 valandą. Iki pat vėlyvos popietės buriuotojų kovos bus gerai matomos nuo Tiškevičių rūmų terasos ar Slėnio kempingo.

Organizatorių teigimu, „Galvės taurės 2013“ programa šiemet bus intensyvesnė ne tik dėl dalyvių gausos, naujų jachtų ekipažų, bet ir dėl olimpinių laivų klasių įtraukimo į renginį. Prie regatos „Galvės taurė 2013“ organizatorių komandos šiemet prisijungė asociacija „Trakų buriuotojų klubas“, tad varžybos pasipildė „Optimist“, „Laser“, 470 ir „Finn“ laivų klasėmis.

„Dauguma Vilniaus buriuotojų kasmet vežasi laivus iš Trakų į Kuršių marių regatą Klaipėdoje. O mes šiemet nusprendėme iškrėsti rimtą pokštą ir pakviesti buriuotojus iš kitų Lietuvos miestų bei kaimyninių valstybių atvykti į Trakus. Jau dabar galime pasakyti, kad ši idėja sulaukė sėkmės: jau žinoma, kad atvyks buriuotojai iš Kauno, Elektrėnų, Šiaulių, sulaukta teigiamų atgarsių ir iš užsienio buriuotojų klubų“, – sako M. Klimantavičius.

„Galvės taurę 2013“ pristatantis vaizdo klipas: http://youtu.be/gGiapInm6Es

Trakų miesto šventės dalis

Birželio 8 dieną rengiamas antrasis „Galvės Taurės“ etapas – jis sutaps su Trakų miesto švente. Startas numatomas 12 valandą prie centrinės Trakų krantinės, buriuotojų dar vadinamos „Paryžiumi“. Finišas numatytas laivams įveikus distancijas, apie 16 valandą, o 18 valandą regatos nugalėtojai bus iškilmingai pasveikinti ir apdovanoti centrinėje scenoje šv. Nepomuko aikštėje.

„Miestiečiai ir miesto svečiai galės stebėti startą iš arti, klausyti renginio komentatoriaus Dariaus Gerasimavičiaus pasakojimo. Tai puiki proga net ir mažiau suprantantiems apie buriavimą iš arti pamatyti, kaip vyksta jachtų lenktynės, sužinoti pagrindinius sportinio buriavimo principus“, – sako „Gero vėjo klubo“ prezidentas.

Iš viso šiemet per du regatos etapus numatomi šeši plaukimai kreiserinėms jachtoms. Regatoje laivai varžysis keliose grupėse – sportinėje ir pramoginėje. Sportinės grupės finišo laikas bus koreguojamas naudojant visame pasaulyje pripažįstamą ORC Club handikapo formulę. Ypatingas dėmesys bus skiriamas teisėjavimo kokybei – varžybose teisėjaus ir kvalifikuoti Lietuvos buriuotojų sąjungos teisėjai.

„Galvės taurės 2013“ rėmėjų gretose šiemet yra buriavimo aprangos gamintojas „Helly Hansen“, Trakų miesto savivaldybė. Regatos taures tradiciškai įsteigė „Stiklo meistrai“, prizus – „Sportland LT“, „Svajonių jachtos“, „Samsonas“. Prie regatos viešinimo prisideda „Lietuvos ryto“ leidinių grupė, viešųjų ryšių agentūra BVRG Burson-Marsteller, buriuotojų žurnalas „Vėjo 3“ ir spaustuvė „SRS Servisas“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...