2011 Spalio 08

Valdininkų mokymai – keturių žvaigždučių viešbutyje Palangoje

veidas.lt

Dvidešimt valdininkų rugsėjo 22–23 dienomis keturių žvaigždučių viešbutyje Palangoje gvildeno lyčių lygybės klausimus. Šis dviejų dienų seminaras atsiėjo 10 tūkst. Lt.

Kaip informavo seminaro organizatorius – Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, Palangoje vykęs renginys yra projekto „Sisteminis lyčių lygybės aspekto integravimas valstybės valdyme“ dalis, kuris finansuojamas ES užimtumo ir socialinio solidarumo programos “Progress”, iš dalies ir Lietuvos Vyriausybės lėšomis.
Paklausta, kodėl valdininkų mokymus reikėjo surengti Palangoje ir dar keturių žvaigždučių viešbutyje su SPA malonumais, tarnybos projektų vadovė ir šio renginio organizatorė Vitalija Petrauskaitė stebėjosi: „O kodėl dviejų žvaigždučių viešbutyje? Mokymus galima organizuoti visur, kur yra tam tinkama aplinka – tinkama salė, tinkamas klimatas. Mes laikomės principo, kad žmonės turi išvažiuoti iš savo miesto, kur yra šeima, darbas, turi pakeisti aplinką, nes iš patirties žinome, kad tokia aplinka prisideda prie mokymo proceso.“
Tačiau, kaip “Veidui” pasakojo tuo metu viešbutyje taip pat viešėjusi vilnietė, viena mokymų dalyvė į seminarą Palangoje atvyko su mažu vaiku, tad noras atsiskirti nuo šeimų, matyt, nebuvo pagrindinis motyvas pasirinkti Palangą. Be to, nemažai seminaro dalyvių labai skubėjo į SPA zoną.
Mokymams skiriamų ES lėšų švaistymas į kairę ir dešinę Lietuvoje jau tapo kasdienybe, tad valdininkai tame nemato nieko bloga. „Jei mes rašydami projektą ir teikdami paraišką ES sudarome tam tikrą biudžetą, kuris mums atrodo racionalus, o ES patvirtina tą biudžetą ir skiria mums tuos pinigus, vadinasi, mes juos ir leidžiame tiems numatytiems tikslams“, – aiškino V.Petrauskaitė. O paklausta, ar nėra geresnių tikslų leisti ES pinigus, suirzo: „Ką turite omenyje “geresnių tikslų”? Kas yra naudingesni visuomenei tikslai?“ Ar tik V.Petrauskaitė nemano, kad naudingiausia visuomenei, kai ES lėšos naudojamos dviejų dienų valdininkų seminarui keturių žvaigždučių viešbutyje Palangoje?
„Jūs, kaip žurnalistė, norite užsikabinti, kad tai buvo keturių žvaigždučių viešbutis, bet nekalbate apie esmę, kas ten vyko – ten vyko mokymai, žmonės visą dieną nuo ryto iki vakaro mokėsi“, – pabrėžė V.Petrauskaitė. Tiesa, liudininkai „Veidui“ pasakojo girdėję, kaip mokymų dalyvės vos atvykusios registratūroje teiravosi apie SPA malonumus…

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...