2014 Gegužės 14

Milda Dargužaitė

Užsienio investicijos – mitai ir faktai

veidas.lt


Kitą kartą, kai per televiziją išgirsite, kad Lietuva atsilieka ir yra tarp autsaiderių pagal pritraukiamas užsienio investicijas, išjunkite televizorių.

Dažnai girdime, kad Lietuva atsilieka pagal pritrauktų užsienio investicijų kiekį ir pagal šį rodiklį atsiduria priešpaskutinėje vietoje visoje Europos Sąjungoje. Taip pat sakoma, kad užsieniečiai Lietuvoje investuoja į paslaugas, o ne į gamybą, ir būtent paslaugų centrai pirmieji išsikels iš Lietuvos bent kiek pakilus atlyginimams. Galiausiai tvirtinama, kad užsienio investicijų Lietuvoje net nebūtų, jei jos nebūtų nupirktos, suteikiant joms tokią finansinę paramą, kurios vietiniai verslai niekada net negalėtų tikėtis.
Žodis “užsienio investicija” turi labai daug reikšmių ir interpretacijų – pradedant nuo užsieniečio, įsigijusio butą Vilniuje ar persivedusio į Lietuvą pinigų savo išlaidoms padengti, baigiant užsienio įmonėmis, kurios įsigyja naujų įrenginių ar samdo daugiau darbuotojų. Turtingi azerbaidžaniečiai, Kataro ar JAV fondai – visi nuolat ieško, kur investuoti savo pinigus: nusipirkti įmonę, žemės, nekilnojamojo turto, akcijų ar net sporto klubą. Užsienio įmonės, norėdamos plėstis į užsienio rinkas, gali investuoti nusipirkdamos jau sėkmingai veikiančią lietuvišką įmonę, o gali nuspręsti ir steigti savo naują padalinį Lietuvoje, pasistatydamos naują gamyklą ar pasisamdydamos naujų darbuotojų paslaugų sektoriuje.
Nors investicijų spektras yra įvairus, beveik visas šias sąvokas vienija visų investuojančiųjų siekis gauti pelno. Kad ir kokie būtų investuotojai, jie savo pinigus išleis (t.y. investuos) tik tuo atveju, jei tikėsis uždirbti. Deja, vis dar labai dažnai manoma, kad apleisti stadionai ar apgriuvę pastatai regionuose bus atgavinti, kiekviename kaime išdygs olimpinio dydžio baseinai ar bus įgyvendinti visi ambicingų merų bei kitų vizionierių projektai, jei tik apie Lietuvą sužinos ir čia bus privilioti tie turtingieji ir naivūs užsienio investuotojai, kurie dosniai žarstys savo pinigus, nesitikėdami iš to sau jokios naudos.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 182014" bei įvedę gautą kodą. Žinutės kaina 4 Lt.
Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-19-2014-m
Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Milda Dargužaitė:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Mercy George Mercy George rašo:

  Padidinkite savo versla daugiau finansu. Pagalba sau refinansuoti. Lengvas gražinti kiekviena menesi arba metiniu salygomis. Siulome pradedantiesiems, asmens, verslo ir refinansuoti paskolas. Mes turime biurus Azijoje, Europoje Amerikoje ir Afrikoje gyvenantys. Pasinaudokite šia galimybe ir susisiekti mg.crediit@outlook.com

 2. Jonas Jonas rašo:

  Užsienio investicijos tikrai pritraukiamos į Lietuvą. Kad ir PFEZ http://www.pfez.lt/lt/panevezys/investuotojai-mieste.htm Panevėžys atrodo nedidelis miestas, bet matyti kaip puikiai klostosi ekonominė situacija užsienio investuotojų atžvilgiu. O ką jau kalbėti apie didžiuosius miestus.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...