2013 Kovo 12

Tikrieji loterijų laimėtojai – jų organizatoriai

veidas.lt


Praėjusiais metais Lietuvoje buvo parduotas rekordinis skaičius loterijų bilietų – daugiau nei 82 mln. Tai net 25 mln. loterijos bilietų daugiau nei 2010 m. O iš loterijos bilietų gautų pinigų sumos didėjo dar įspūdingiau: 2010 m. iš loterijos bilietų gauta 107 mln., 2011 m. – 139 mln., o pernai – jau 157 mln. Lt.
“Per dvejus metus Lietuvoje atsiranda bent dešimt naujų loterijų verslo dalyvių – tai galima paaiškinti bendra Europoje vyraujančia loterijų populiarėjimo tendencija, kurią iš dalies, matyt, lemia sunkmetis”, – aiškina bendrovės “Olifėja” atstovai, pabrėždami, kad nors Lietuvoje atsirado nemažai tarptautinių loterijų, populiariausios mūsų šalyje yra nacionalinės (taip pat ir kitose valstybėse).
Vis dėlto daugiau ir už didesnę sumą parduodamų loterijų bilietų, nesvarbu, lietuviškų ar užsienio, visai nereiškia daug daugiau ar didesnių laimėjimų. Pavyzdžiui, pernai Lietuvoje išmokėta loterijų laimėjimų suma siekė 74 mln. Lt – vos dviem milijonais daugiau nei 2011 m.
Užtat loterijų verslas neblogai papildo jei ne azartiškų lošėjų, tai bent jau valstybės kišenę. Lošimų priežiūros tarnybos duomenimis, vien loterijų organizatoriai 2012 m. į biudžetą sumokėjo 7,9 mln. Lt loterijų ir lošimų mokesčio, o šią sumą sudėjus su ta, kurią sumoka kitų azartinių lošimų organizatoriai, susidaro net 38,1 mln. Lt per metus, tai yra 10 mln. Lt didesnė suma, nei į biudžetą įplaukė 2010 m.
Priminsime, kad pagal Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymą loterijų organizatoriai moka specialų 5 proc. loterijų ir lošimų mokestį nuo išplatintų loterijos bilietų nominalios vertės, taip pat pagal Loterijų įstatymą loterijų organizatoriai privalo skirti 8 proc. nominalios išplatintų loterijos bilietų vertės labdarai arba paramai Labdaros ir paramos įstatyme numatytiems labdaros arba paramos gavėjams. Loterijų organizatoriai taip pat moka pelno mokestį ir visus kitus juridinių asmenų mokesčius.
Be to, po 10 proc. loterijų ir lošimų mokesčio pajamų skiriama Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondui bei Kultūros rėmimo fondui. Tačiau bet kokiu atveju loterijas organizuojantiems verslininkams lieka daug milijonų, ir šis verslas yra vienas pelningesnių.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. jonas jonas rašo:

    geriausias verslas tai verslas parduodantis vilti…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...