2013 Rugpjūčio 01

Šimtukininkės Martynos Štakonaitės interesų laukas – nuo matematikos iki kalvystės

veidas.lt


Mažeikių Gabijos gimnazijos abiturientė Martyna Štakonaitė yra viena iš keturių Lietuvos abiturientų, gavusių po 100 balų iš visų penkių egzaminų.

Taigi Martynai pavyko padaryti tai, apie ką nedrąsiai pasvajoja visi valstybinius brandos egzaminus laikantys jaunuoliai ir jų tėvai. Pasiektas tobulas rezultatas: matematikos, biologijos, chemijos, lietuvių ir anglų kalbų egzaminai įvertinti maksimaliu balų skaičiumi – šimtukais. Beje, nei Martyna, nei aplinkiniai to nesitikėjo. „Per pamokas kartais gaudavau ir devynetų, tad nemaniau, kad galiu pelnyti aukščiausią įvertinimą visos šalies mastu”, – prisipažįsta mergina.

Paslaptis paprasta: gerų rezultatų be darbo nebūna

Kaipgi jai tai pavyko? Martyna pasakoja, kad gerai mokytis pradėjo tikrai ne nuo pirmųjų klasių, o tik vidurinėje mokykloje, ir ypač daug dirbo pastaruosius porą metų. „Pradinėse klasėse buvo mokoma tokių dalykų, kaip dailusis rašymas ar šokiai, iš jų gaudavau ne geriausius vertinimus, o ir šiaip tada dar nelabai gaudžiausi – tik vėliau pagavau ritmą“, – juokiasi mergina.
O puikių rezultatų pavyko pasiekti paprastai – tiesiog daug ir nuosekliai dirbant. „Visada sąžiningai atlikdavau namų darbus ir stengiausi kuo naudingiau išnaudoti laiką mokykloje. Tarkime, per „langus“ neidavau pasivaikščioti ar valgyti kokių nors kebabų, o darydavau ką nors naudingesnio, – paaiškina abiturientė ir patikina, kad daug dirbdama vis dėlto nepersidirbdavo. – Man visada būdavo svarbu gerai išsimiegoti ir rasti laiko, kad galėčiau atsipalaiduoti nuo mokslų. Tai padeda – šviesia galva mokytis lengviau.“
Martynos mama Daiva Štakonaitė taip pat pabrėžia Martynos pareigingumą ir neslepia, jog stebėdavosi, kad dukra stengiasi visus namų darbus atlikti kuo greičiau, neatidėliodama kitai dienai. Be to, mama tvirtina neliepdavusi taip elgtis – prižiūrėti, kad pamokos būtų paruoštos, jai tekdavę tik pradinėse klasėse. „Manau, prie tokių rezultatų nemažai prisidėjo ir tai, kad Martyna nemėgsta nuobodulio. Jeigu nėra ką veikti, jai tai bus pats baisiausias dalykas“, – pasakoja mama.
Pasak jos, kad Martyna savo mokymosi rezultatais pralenkia bendraamžius, labiausiai išryškėjo pastaraisiais metais: kadangi Mažeikių Gabijos gimnazijoje netrūksta gerai besimokančiųjų, išsiskirti iš kitų buvo sunkiau, tačiau tai pasikeitė Martynai ėmus aktyviai dalyvauti olimpiadose. „Pavyzdžiui, šiemet Martyna dalyvavo trijose rajoninėse olimpiadose ir visas jas laimėjo, patekdama į respublikines“, – teigia D.Štakonaitė.
Martynos dailės mokytoja Audronė Mažeikienė prideda, kad jos mokinė ne iš tų, kurie dirbtų priešokiais prieš kokią nors olimpiadą ar egzaminus, – ji visada dirbo sąžiningai, skirdama visas jėgas kiekvienai užduočiai. „Kiti mokiniai atidėliodavo ar neatsiskaitydavo laiku, o Martyna viską greitai padarydavo ir atsiskaitydavo pirmoji“, – prisimena A.Mažeikienė.
Čia reikėtų paminėti tai, kad būtent dailė užima svarbią vietą Martynos gyvenime. Mažeikių dailės mokyklą baigusi mergina šiais metais XIX Lietuvos mokinių dailės olimpiadoje užėmė pirmą vietą ir pagerino savo ankstesnių metų rezultatą, kada rajoninėje dailės olimpiadoje liko antra.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. AŠ rašo:

  SVEIKINU:) ŠAUNUOLE:)

 2. ada ada rašo:

  Gabi mergina


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...