2014 Spalio 28

Seksualinis smurtas – JAV universitetų baubas

veidas.lt

Seksualinis priekabiavimas ar net smurtas universitetuose – nutylima tema Lietuvoje ir didžiulė problema bei diskusijų objektas Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Evaldas Labanauskas

Jungtinės Amerikos Valstijos

Po audringo vakarėlio aštuoniolikmetė Regina atsibudo pusnuogė, su nubrozdinimais ant šlaunų ir kaklo. Skaudėjo ne tik galvą, kas turėtų būti natūralu po vakarėlio, bet ir papilvę. Nors iš pradžių ji sunkiai galėjo prisiminti, kas įvyko vakare, netrukus atgamino išblukusius vaizdus: bendramokslis, su kuriuo trumpai draugavo, nusivedė ją į tamsią vonią, stipriai suėmė už kaklo ir privertė užsiimti oraliniu bei vaginaliniu seksu ant grindų, nors Regina daug kartų bandė sakyti “ne”.

Tokią, galima sakyti, beveik tradicinę JAV studentų linksmybių be laimingos pabaigos istoriją pateikė “Al Jazeera America”.

Kita istorija – apie Jane. Iš pradžių dėstytojas su ja ir kitais studentais pradėjo diskusiją apie jo kolegų pašalinimą iš universiteto dėl seksualinių santykių su studentais ar studentėmis, o neišgirdęs tokio elgesio pasmerkimo užmezgė su Jane romaną. Seksualinių fantazijų kupinos trumposios žinutės, seksas automobilyje ir dėstytojo kabinete, kartu puikūs pažymiai ir rekomendacijos. Galiausiai gal Jane pabodo, gal dėstytojas susirado kitą, o gal išties išsigando, kad sulauks kolegų likimo, todėl pasakė merginai, kad negali toliau taip rizikuoti palaikydamas santykius su ja. Jane puolė į neviltį ir net bandė nusižudyti.

Dar viena istorija: išvykos metu pirmakursė naktį pajuto, kad jos krūtinę glosto vienas iš grupės vadovų (grupė studentų dalijosi dviem viešbučio kambariais, kuriuose buvo apgyvendinti abiejų lyčių atstovai). Kitą naktį ji pasikeitė su drauge kambariais ir istorija pasikartojo, tik šį kartą priekabiavimą patyrė draugė. Pirmakursė kreipėsi dėl to į universitetą, bet išgirdo, kad tai ne pirmas toks nutikimas su kaltinamuoju, o aukštosios mokyklos vadovybė tyčia jį laiko kaip vieną visuomeninio studentų klubo vadovų, kad “jį būtų galima stebėti ir kontroliuoti”.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-41-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...