2015 Rugpjūčio 03

Rugpjūtį sulauksime „Sangailės vasaros“

veidas.lt

Pagaliau plačiajai publikai bus pristatytas vienas ryškiausių pastarųjų metų lietuviško kino darbų –  režisierės Alantės Kavaitės „Sangailės vasara“. Daug pagyrimų nusipelno jaunosios aktorės Julija Steponaitytė ir Aistė Diržiūtė, sukūrusios stiprius vaidmenis. Juosta puikiai vertinama: Amerikos „Sundance“ ir Slovakijos „Art Film Fest“ festivaliuose A.Kavaitė apdovanota už geriausią režisūrą, „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose juosta pripažinta geriausiu šalies ilgametražiu vaidybiniu filmu, Berlyno kino festivalyje pateko į „Panoramos“ programą, o A.Diržiūtė – tarp perspektyviausių jaunų Europos kino aktorių „European Shooting Stars“ programoje.

Pradžiugins ir vieno žymiausių Holivudo režisieriaus ir scenaristo, keturių „Oskarų“ laureato Woody Alleno darbas „Neracionalus žmogus“. Ko galima tikėtis, kai radikalus filosofijos profesorius (akt. Joaquinas Phoenixas) išgyvena vidutinio amžiaus krizę, bet turi dvi juo susidomėjusias damas – dėstytoją (akt. Parker Posey) ir gabią studentę (akt. Emma Stone)? Tai  šmaikšti istorija su būties klausimų prieskoniu.

Veiksmo mėgėjai galės rinktis iš JAV ir Vokietijos bendro darbo „Smogikas. Agentas 47“ (rež. Aleksanderis Bachas) ir originaliojo „Vagišių”, „Lok, stok arba šauk” režisieriaus Guy Ritchie  „Šnipas iš U.N.C.L.E.”.

Į kino sales atkeliaus du kompiuterinės animacijos filmai šeimai: populiarumo sulaukęs „Išvirkščias pasaulis“ (rež. Pete Doctero), pasakojantis apie skirtingų emocijų svarbą, ir futbolu pasimėgauti kviečianti „Slaptoji komanda“ (rež. Juanas José Campanella). Paviršutiniškų komedijų pasiilgę suaugusieji gaus „Be stabdžių“ (rež. Juddas Apatowas). Čia pagrindinį vaidmenį atliekanti komikė Amy Schumer aiškinsis, ar monogamija įmanoma.

Siaubo istorijų gerbėjai sulauks antros „Grėsmingas“ dalies, kurioje jauną šerifą, tiriantį paslaptingas žmogžudystes, pėdsakai nuves į paslaptingą fermą, kurioje gyvenančiai šeimai iškilusi mirtina grėsmė.

Norintiems filmus žiūrėti įdomiau vilniečiams primename, kad iki rugpjūčio 22 d. Šiuolaikinio meno centro kiemelyje vyks naktiniai „Kino po žvaigždėmis“ seansai, o kino centre „Skalvija“ per „Kino klasikos vakarus“ kino kritikai ir kinotyrininkai pristatys satyrinę 1968 m. britų režisieriaus Lindsay Andersono juostą „Jeigu…“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...