2014 Kovo 20

Prasidėjusios jubiliejinės “Baldų” parodos “kremas” – dizainas

veidas.lt


„Atėję į šią parodą lankytojai supras, kad pateko ne į baldų mugę, o į ataskaitinį renginį, kuriame mato, kas ką šiandien daro. Dizainas yra šios parodos kremas – skaniausia vieta“, – šįryt atsidarant 20-ajai “Baldų“ parodai sakė Lietuvos dizaino forumo asociacijos prezidentas Vytautas Gurevičius.

Pasak jo, „Baldų“ paroda – tradicija, įvykis, kuris, jei nebus palaikomas valstybės, susitrauks ir nunyks. Nors Lietuvos baldų dizainas jau yra įdomus pasauliui.

„Jei tavo vardo nėra tarptautiniame kontekste, tavęs niekas nepirks. Vystant savo prekinį ženklą, galima uždirbti daugiau, nei gaminant kitiems, ką dabar daro dauguma didžiųjų Lietuvos baldų gamintojų. Įmonės, kurios patikėjo šia idėja, tokios kaip „Sedes regia“, „Virūna“, šiandien jau stovi greta žinomų užsienio baldų prekių ženklų“, – sako V.Gurevičius.

Parodos dizaino temos krikštatėvis,Vilniaus dailės akademijos profesorius Tadas Baginskas sako, kad Lietuvos dizainas dar neturi savo veido, todėl savito kelio reikėtų paieškoti, tačiau ne tiesmukiškai cituojant tautinius ženklus, o įsigilinus į tradiciją, tautos charakterį ir ieškant modernių raiškos būdų. Apie tautinį dizaino identitetą parodos metu kvies diskutuoti ir žurnalo „Namas ir aš“ redakcija.

Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro vadovas Marius Urbanavičius mano, jog specialiai ieškoti savo veido nebūtina – sėkmingai su užsienio rinkomis dirbančios, originalaus dizaino produkciją kuriančios lietuviškos kompanijos automatiškai reprezentuos šalį. „Tą sėkmingai daro ir Lietuvoje bei užsienyje mokęsi dizaino studentai, kurių darbai įvertinami tarptautiniame kontekste“, – sako M.Urbanavičius.

Keturias dienas iki sekmadienio vakaro veiksianti jubiliejinė paroda lankytojus supažindins su baldais, baldinėmis medžiagomis ir įranga, baldų dizainu ir interjeru. Šių metų parodoje, kurios bendras plotas  8.850 kv.m, dalyvaus 218 įmonių, verslo kontaktų mugės dalyvių, kūrybinių studijų, dizainerių, mokyklų.

Per 40 įmonių parodoje atstovaus lietuviškus baldus. Naujausias garsių užsienio prekių ženklų kolekcijas pristatys “Skandinaviški interjerai”, “Sandu comfort”, “Vadasiga”, „Almi Decor“. Pirmą kartą parodoje koncentruotai vienoje vietoje bus demonstruojamos interjero detalės, medžiagos, interjero kūrimo paslaugos ir baldus kuriančios bendrovės – prie konceptualios interjero ekspozicijos sukūrimo prisidėjo 13 įmonių. 20 įmonių šių metų parodoje demonstruos baldines medžiagas ir furnitūrą, 4 – baldų gamybos įrenginius ir įrankius.

Šių metų baldų parodoje, greta galutinį produktą pristatančių įmonių, veiks trys teminės ekspozicijos, kurioms skirtas net 1600 kv. m. plotas: tarptautiniu mastu pripažinto danų dizainerio Hans Sandgren Jakobsen darbų paroda, interjero tendencijų ekspozicija „Etnografinis stilius, miesto folkloras“ bei per 20 metų nueitą kelią iliustruojanti trijų dalių lietuviško dizaino ekspozicija „Vakar.Šiandien ir rytoj“.

Baldinių medžiagų, furnitūros ir įrengimų salėje veiks minkštų baldų fabrikėlis, kuris leis pamatyti visą gamybos procesą – nuo projektavimo iki supakavimo.

Tris parodos dienas vyks naujos koncepcijos projektas, pavadintas „Dizaino šnekos“, kurio metu savo veiklą, projektus ir darbus pristatys keliolika Lietuvos ir užsienio dizainerių, tarp kurių specialiai į Lietuvą atvykstantis Nyderlandų dizaineris Piet Hein Eek, danas Hans Sandgren Jakobsen bei dizaino kritikas, tinklaraščio Lucas_Berlin autorius Lucas Verweij.

Parodos metu tradiciškai vyksta ir Všį „Versli Lietuva“ organizuojama kontaktų mugė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...