2012 Vasario 22

Po spektaklio „Karo dievas“ premjeros režisierius negaili liaupsių aktoriams

veidas.lt

D.Matvejevo nuotr.

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Vilniaus publikai buvo pristatytas naujausias režisieriaus ir aktoriaus Dainiau Kazlausko darbas – spektaklis „Karo dievas“.

Praėjus žiūrovų liaupses jau pelniusiai spektaklio premjerai, pats režisierius gerų žodžių negaili vaidmenis sukūrusiems aktoriams – Viktorijai Kuodytei, Aurelijai Tamulytei, Giedriui Savickui ir Dariui Gumauskui.
„Mane labai maloniai nustebino aktoriai, jų darbas scenoje, ypač įtikinamai sukurti ir išreikšti vaidmenys. Aš žinojau, kad kiekvienas jų yra profesionalas, tačiau taip susiklostė aplinkybės, jog mes šį spektaklį pastatėme per ganėtinai trumpą laiką, todėl tai, ką aš pamačiau premjeros metu, mane sužavėjo. Tiesa, aktoriams labai padėjo žiūrovai. Publika jiems padėjo atrasti vienas kitą ir tapti kvartetu. Kuo labiau aktoriai vienas kitą pajus, tuo geresni bus ir spektakliai, – po premjeros kalbėjo spektaklio „Karo dievas“ režisierius Dainius Kazlauskas bei prisipažino likus dienai iki premjeros iš esmės pakeitęs spektaklį. – Džiaugiuosi, jog tai padariau, nes padaryti pokyčiais pasiteisino ir manau, kad daugiau nieko jame nekeisiu. Liks tik nušlifuoti tam tikrus techninius dalykus“.
D. Kazlauskas taip pat džiaugėsi, jog, kaip ir norėjo, pavyko išlikti objektyviam. Tai parodė spektaklio pabaiga. Nors kai kurie premjeros žiūrovai teigė, jog būtent pabaigos jiems pritrūko, tačiau spektaklio režisierius kategoriškas – situacija – žmonių santykiai ir konfliktai, kurie vaizduojami spektaklyje, yra kaip užburtas ratas – jis neturi pabaigos.
„Čia kaip kerštas, kuris gimdo kerštą, ar smurtas – smurtą. Tai nesibaigiantis ratas, nebent kažkas sustoja. Kažkas turi būti protingesnis ir sustoti, imtis iniciatyvos, kad viskas liautųsi ir nurimtų“, – aiškina D. Kazlauskas.
Nors spektaklyje vaizduojama, atrodytų, pakankamai rimti, galbūt net graudi, situacija, tačiau premjeros metu juoko pliūpsnių taip pat nestigo. Pati prancūzų dramaturgės Yasminos Rezos pjesė, pagal kurią statytas spektaklis, yra parašyta gana šmaikščiai ir daugelyje vaizduojamų situacijų žiūrovas atpažįsta save, savo draugus ar kaimynus. Dėl to net ir graudūs dalykai tampa juokingais.
„Svarbu, kad pirmoji spektaklio dalis užvestų ant teisingo kelio. Kad pastebėtum paradoksą tarp komiškumo ir tragizmo. Atskleisti paradoksalumą pakankamai sunki užduotis, tačiau ateityje mes bandysime tai išgryninti, kad paradoksalumas dar labiau išryškėtų“, – žada režisierius.
Parodytas sostinės gyventojams, tarp kurių buvo ir nemažai žinomų veidų (Aistis, Mickevičius, Rasa Samuolytė, Rimantė Valiukaitė, Dainius Gavenonis, Ramūnas Cicėnas), „Idioteatro“ bei teatrų gido teatrai.lt pristatomas spektaklis „Karo dievas“ pradeda kelionę po didžiuosius Lietuvos miestus.
Kovo 4 d. spektaklio premjera įvyks „Girstučio“ kultūros rūmuose Kaune, Kovo 8, Tarptautinę moters dieną, „Karo dievas“ grįš į Vilniaus „Siemens“ arenos MINI salę, balandžio 3 d. lankysis Klaipėdos „Žvejų rūmuose“, o balandžio 4 d. užsuks į Panevėžio bendruomenių rūmus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...