2011 Rugsėjo 02

Pirmasis gėjų ir lesbiečių filmų festivalis „Kitoks kinas“ jau ir Kaune

veidas.lt

Po sėkmingo starto Vilniuje LGBT filmų festivalio „Kitoks kinas“ organizatoriai kviečia į Kauno kino teatrą „Cinamon“, kuriame žiūrovai galės išvysti didelio susidomėjimo Vilniuje sulaukusias kino juostas.

Kaune festivalį pradės Švedų režisierės Ellos Lamhagen komedija „Patrikas 1,5“ („Patrik, 1,5“, Švedija, 2009) apie homoseksualų porą, kuri nori įsivaikinti berniuką. Goranas ir Svenas gyvena idiliškame priemiestyje. Vieną dieną jie gauna ilgai lauktą laišką, kad gali rūpintis pusantrų metų berniuku Patriku. Vis gi, kai vaikas atvyksta į jų namus, poros laukia siurprizas: Patrikui – penkiolika ir jis sunkiai auklėjamas paauglys.

Laikinojoje sostinėje taip pat bus rodoma žiūrovams ne mažiau patikusi Denniso Todorovićiaus komedija „Saša“ („Sascha“, Vokietija, 2010), kurioje atskleidžiamas tradicinių šeimos vertybių ir meilės susidūrimas. Trisdešimtis Saša gyvena Kelne, jo šeima prieš dvidešimt metų emigravo iš Jugoslavijos. Saša – talentingas pianistas, jo motina tiki sūnaus, kuris rengiasi perklausai prestižinėje muzikos mokykloje, sėkme. Saša yra homoseksualus, bet niekam apie tai neprasitaria, ypač konservatyviems tėvams.

Anot festivalio sumanytojo Vytauto Valentinavičiaus, ši iniciatyva buvo sėkminga ne vien tik dėl žiūrovų susidomėjimo festivaliu, bet ir dėl to, kad festivalis Vilniuje praėjo be incidentų, filmai sėkmingai buvo parodyti, tiek kino teatre „Pasaka“, tiek kino centre „Skalvija“.

„Pirmą kartą rengtas festivalis “Kitoks kinas” įrodė, jog tolerancijos ir žmogaus teisių temas nagrinėjantys filmai yra aktualūs žiūrovams. Šiame festivalyje apsilankiusių žmonių skaičius leidžia teigti, kad festivalis turi potencialo tapti tęstiniu projektu paliečiančiu žiūrovą savo temų aktualumu.“, – kalbėjo kino teatro „Pasaka“ direktorius Justas Prascevičius.

Lygių galimybių plėtros centro centro ekspertė dr. Margarita Jankauskaitė, kalbėdama apie LGBT filmų festivalį „Kitoks kinas“, teigė, kad kino festivaliai suteikia galimybę išgyventi tokias žmonių patirtis, su kuriomis daugelis žmonių realiame gyvenime nesusiduria.

„Apskritai vizualinė medžiaga praturtina socialinės realybės suvokimo spektrą ir patirtį ne vien tik kaip racionalų faktų suvokimą, bet ši medžiaga praturtina ir emocinę būseną“- apie festivalį kalbėjo dr. Margarita Jankauskaitė.

Festivalį organizuoja „Lygių teisių ir socialinės plėtros centras“ ir „Lietuvos gėjų lyga“. LGBT filmų festivalis „Kitoks kinas“ rugpjūčio 25–31 dienomis vyko Vilniuje, rugsėjo 4-6 dienomis bus organizuojamas ir Kaune.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...