2014 Birželio 20

Per vieną naktį – dvidešimt spektaklių

veidas.lt


Visko pamatyti tikrai nepavyks, todėl siūlome iš anksto rinktis, į kurį sostinės teatrą sukti šurmuliuojančioje Kultūros naktyje.

Taip jau yra, kad Lietuvoje Kultūros naktis gerokai populiaresnė už Kultūros dieną, švenčiamą balandžio 15-ąją ir patvirtintą Seimo kaip atmintina valstybėje diena. Galima į tai žiūrėti ramiai, o galima ironizuoti, kad kultūriniu požiūriu Lietuva iš tiesų tebeglūdi gilioje naktyje, todėl toks žmonių pasirinkimas visiškai natūralus.
Tačiau šios interpretacijos nė trupučio nerūpės tiems, kurie vėlų ir, tikėkimės, gražų ateinančio penktadienio vakarą neišdundės į daržus ar sodybas, o vaikštinės po romantiškai temstančią sostinę.
Atrakcijų joje netrūks, nes per vieną naktį ketinama pakviesti į pusantro šimto renginių. Apie visus viename straipsnyje nepapasakosi, todėl šįkart pasirinkome tyliausius – teatrinius Kultūros nakties susitikimus. Jau aštuntą kartą Vilniuje rengiamame vienos nakties kultūros ir meno festivalyje šįmet, pažymėdami Teatro metus, dalyvaus daugelis miesto teatrų. O kadangi festivalio renginiai yra nemokami, vadinasi, turėsime unikalią progą apsilankyti teatruose be bilieto.

Gedimino prospekte – gyvų gėlių muzika
Nacionaliniame dramos teatre birželio 20-oios vakarą numatyti du renginiai: danų režisierė Kirsten Dehlholm pristatys muzikinę-vizualinę spektaklio „Kosmosas+“ versiją, o artėjant vidurnakčiui, žiūrovai bus pakviesti į muzikinę-poetinę kompoziciją „Gėlių muzika“.
Audiovizualinėje spektaklio „Kosmosas+“ variacijoje daugiausia dėmesio skiriama muzikai ir vaizdo projekcijoms. Didžiojoje teatro scenoje saulės sistema, galaktikos, tamsioji energija ir materija, raudonosios milžinės, supernovos ir meteoritai susilies į galingą kosmoso alsavimą, kurį žiūrovai pajaus per garsus ir vaizdus.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 242014″ bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-24-2014-m

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...