2011 Birželio 17

Patyrę tėčiai – naujokams

veidas.lt

Toms mamoms ir gražiausios eilės, ir gėlės, ir visi patarimai, kaip auginti mažiuką. O kur ditirambai tėčiams? Ir nejau paliksime juos be patarimų, kapstytis kaip išmano? Šįkart įvairių minčių ir špargalių jiems pažeria žinomi Lietuvos tėčiai.

Būk vaikui atrama

"Mažylio" archyvas

Barboros tėtis Edmundas

Ar pakanka pagarbos tėčiui Lietuvoje?

Tikrai ne. Gaila, kad apie tai kalbama tik artėjant Tėvo dienai. Šiandien madingas feminizmas. Būna skaudu girdėti, kai moterys didžiuojasi dalyvaujančios šeimos rungtynėse ir jas laiminčios. Tiesa, gal kartais ir vyrai per mažai stengiasi, kad būtų kitaip. O ir visuomenėje iškeliami anaiptol ne patys geriausi pavyzdžiui, kuriais po to seka mūsų mažieji. Juk turėtų būtų gerbiama ne tik mama, bet ir tėtis. Aš pats tikro tėvo pavyzdžio neturėjau, tačiau juo man buvo senelis.

Todėl ir pats karštligiškai siekiu būti tikras tėtis savo dukrai. Kas yra tikras tėvas? Ogi tas, kuris yra autoritetas šeimai, atrama ir užuovėja savo vaikui. Aš esu griežtas, bet teisingas. Ir nors Barborą pabaru, ji vis tiek bėga pas mane ir glaudžiasi. Norėčiau, kad taip būtų visada.

Tėčių nepaprastumas

"Mažylio" archyvas

Evitos tėtis Vitalijus

Kuo tėčiai skiriasi nuo mamų ir kuo jie geresni už jas?

Kartais mama sako, kad tėtis ir dukra yra vienodo proto. Tačiau mėgsta pasipuikuoti, kad dukra yra panaši į ją. Vadinasi, jie visi trys yra panašūs. Nors iš tikrųjų tai tėtis ir mama skiriasi, tik savo atžalas myli vienodai. Tėtis yra pats galingiausias ir pats pačiausias. Tą pripažįsta net mama, sakydama vaikui – jei neklausysi, pasakysiu tėčiui. Tik patį tėtį paprastai valdo mama. O ir tėtis nemoka barti vaiko, ypač, jei augina dukrą, bet užtat labiau dėl jo jaudinasi, paskutinis duoda bučkį (nes vėliau eina miegoti), yra drąsesnis (jis net tamsoje nueis pažiūrėti, kieno ten krebždėjimas girdėti), stipresnis (gali panėšėti ant pečių, jei mažos kojos pavargo), griežčiau auklėja gyvūnus, geriau ir greičiau moka išvaikyti iš kompiuterio virusus, gali išmokyti žvejoti ir grybauti, net padaro pusryčius ir atneša juos į lovą. Tik su marškinių ir kelnių lyginimu jam prasčiau nei mamai sekasi, net jei tie drabužiai yra jo paties. Tačiau vis tiek tėtis per Tėvo dieną pastaraisiais metais į Vilnių iš Druskininkų važiuoja mašina, apkaišyta mylimų savo moterų atvirukais ir apraišiota balionais, kurie, dideliam liūdesiui, ties Merkine pradeda išsilakstyti.

Galingesnis už Mėnulį

"Mažylio" archyvas

Ežbietos Mildos, Augustino ir Kristupo tėtis Naglis

Jei mažylis nepaliaujamai, regis, be priežasties verkia, ar nereikia kaltinti čia Mėnulio?

Mėnulis jokio poveikio tikrai neturi. Tam, kad nurimtų vaikas, visų pirma turi būti ramus tėtis, besirūpinantis ne tik vaikeliu, bet ir jo mama. Aš nežinau, ką reiškia ilgas vaiko verkimas. Mano dukra nėra verkusi ilgiau nei pusę minutės.

“Telikui” – ne!

"Mažylio" archyvas

Ąžuolo ir Ugniaus tėtis Rolandas

Kaip nukrapštyti vaikus nuo televizoriaus ar kompiuterio?

Nukapoti visus laiptinėje esančius kabelius. O jei rimtai, tai išties nelengva užduotis tėvams. Iš pradžių bandėme televizorių ir kompiuterį rakinti slaptažodžiais, tačiau sūnūs kažkokiu būdu juos sužinodavo. Po to apkrovėme vaikus būreliais, kad ekranui kaip ir neliktų laiko. Bet ir vėl po kurio laiko pajutome, kad tie būreliai jiems tapo kančia. O to tikrai nesinorėtų. Kita vertus – kompiuteris irgi nėra vien tik blogis. Žinoma, jei nebus prie jo sėdima dėl sėdėjimo ir visą laiką tik šaudoma ir gaudoma. Internete galima rasti ir daugybę naudingos informacijos. Vis tik viena taisyklė egzistuoja – prie televizoriaus ar kompiuterio galima prisėsti tada, kai kiti būtini darbai (pavyzdžiui, pamokų ruošimas) jau atlikti, ir jei nėra rodoma tai, ko vaikams žiūrėti nedera. Tačiau niekas taip gerai neauklėja vaikų, kaip kelionės, į kurias leidžiamės kiekvieną vasarą. Dar prieš kraunantis lagaminus nustatome taisykles, ką bus galima daryti, o ko ne.

Ir ką – puikiai pavyksta! Jokių ožių ar klausimų, kada pagaliau atvažiuosim. Nors yra tekę be sustojimo nuvažiuoti nuo Zakopanės iki Vilniaus. O tada kelionėje egzistavusias taisykles galima parsivežti ir namo.

Renata Maslauskienė

“Mažylis”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...