2011 Lapkričio 25

Padangų ir atliekų aikštelė – arčiau nei miškas

veidas.lt

Laiką, kai reikia keisti padangas, ženklina jomis prišiukšlintos pamiškės. Šiuo metu pakelėse pilna ir senų sofų, šaldytuvų ar skalbimo mašinų. Jei nesvarbūs kiti argumentai, verta bent jau skaičiuoti: Vilniuje prie Gariūnų veikianti stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelė arčiau nei miškas, vadinasi, sutaupysite degalų ir išvengsite baudos už aplinkos teršimą (o ji gali siekti ir 2 tūkst. Lt). Aikštelėje atliekos surenkamos nemokamai, ji dirba net savaitgalį.

UAB „Ecoservice“ gamybos direktorius Andrejus Junda sako, kad žmonės pamažu tampa vis labiau civilizuoti, mažiau šiukšlina. Vien šiemet gyventojai į aikštelę patys atvežė 700 t didžiųjų, 275 t statybinių atliekų. Vis dėlto šiukšlintojų dar labai daug: pavyzdžiui, padangų į vienintelę Vilniuje tokią aikštelę šiais metais vilniečiai atvežė 96 t, o „Ecoservice“ darbuotojai jų, išmestų kur papuola, surinko 120 t.

„Atliekas ardome – dažytą medieną atskiriame nuo nedažytos, nes šią galima panaudoti biokurui. Išrenkame metalą ir vežame į supirktuves. Paraloną, vatą kol kas kaupiame ir ieškome perdirbėjų. Stengiamės, kad kuo mažiau atliekų patektų į sąvartyną“, – aiškina A.Junda. Taip atsiperka dalis įmonės veiklos išlaidų. Be to, „Ecoservice“ registruoja, kiek priėmė atliekų, ir sostinės savivaldybė pagal sutartį įmonei už jų surinkimą sumoka.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...