2011 Rugpjūčio 25

Nidoje atidarytas tarptautinis kino festivalis ,,Baltijos banga“

veidas.lt

Rugpjūčio 23-iosios vakarą Nidoje atidarytas kino festivalis ,,Baltijos banga“. Į atidarymą, vykusį Baltijos kelio dieną, atvyko ne tik gausus būrys kino pasaulio atstovų, bet ir oficialių svečių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Duris atvėrė ir festivalio globojama Animacijos mokyklėlė vaikams.
Sveikinimo žodį susirinkusiesiems tarė Neringos m. meras Antanas Vinkus. „Džiaugiamės, jog festivalio „Baltijos banga“ idėja gimė ne Vilniuje ar kur kitur, bet būtent čia, nuostabioje Kuršių nerijoje. Jam pagrindą davė keletą metų Nidoje vykęs lietuviškų filmų festivalis „Lietuviški kadrai Nidoje“, Lietuvos kinematografininkų sąjungos ir ypač jos pirmininko režisieriaus Gyčio Lukšo pastangų dėka išaugęs iki tarptautinio lygmens projekto“, – sakė meras.
Oficialius sveikinimus festivaliui atsiuntė Latvijos, Estijos ir Lietuvos ministrai pirmininkai, džiaugdamiesi, kad Baltijos šalių kino menas – svarbi kultūros vertybė, vienijanti mūsų regioną. Premjerai žiūrovams palinkėjo daug nuostabių kino akimirkų, o festivaliui – toliau augti kokybės ir tarptautinio reikšmingumo prasme.
Festivalio atidarymą taip pat aplankė kiti garbingi svečiai – Latvijos ambasadorius Lietuvoje Martinš Virsis, Estijos ambasados pirmoji sekretorė Kiuliki Linamiagi, Estijos garbės konsulas Virginijus Biskys, Latvijos kinematografininkų sąjungos pirmininkė ir filmų dailininkė Ieva Romanova, Estijos kinematografininkų sąjungos pirmininkė Erika Laansalu.
Šiais metais Nidos gyventojai ir svečiai sulaukė didelio ,,kino žvaigždžių desanto“, pristatančio savo filmus. Tai – Lietuvos kino režisieriai Audrius Stonys, Mantas Kvedaravičius, Jūratė Samulionytė, vienas geriausių Lietuvos operatorių Viktoras Radzevičius, Latvijos režisierius Andis Mizišs. Festivalyje apsilankęs Latvijos kino klasikas Janis Streičs, dažnai vadinamas latviškuoju A. Žebriūnu, „Baltijos bangos“ atidarymo metu pristatė vieną iš naujausių savo filmų ,,Rudolfo palikimas“ („Rudolfa Mantojums“), apie kurį pats juokaudamas sakė, kad ,,filmą reikia pirmiausia pasižiūrėti, o tik po to jau kalbėti apie jį“. Festivalio uždaryme laukiamas estų režisierius Mart Kivastik, kuris pristatys filmą ,,Mano draugas“ („Uks Mu Sober“).
Didelę festivalio programos dalį sudaro dokumentiniai filmą. Režisierius Audrius Stonys pasidžiaugė, kad vienoje vietoje galima pasižiūrėti daug naujos lietuviškos dokumentikos. „Pamenu, kad anksčiau Vilniaus kino teatre ,,Kronika“ buvo galima bet kada ateiti ir žiūrėti vien dokumentinius filmus. Dabar juos galima pasižiūrėti tik per tokius kino festivalius. O Lietuvos kūrėjų, turėjusių tokį mokytoją kaip H. Šablevičius, darbai džiugina“, – teigė kūrėjas.
Būsimi filmų kūrėjai jau dabar žengia pirmuosius žingsnius Nidoje. Animacijos mokyklėlėje, vadovaujami tokių kūrėjų kaip J. Leikaitė-Aškinienė, V. Aškinis ir I. Bereznickas ir svečio iš Latvijos Nils Skapans, vaikai piešia žuvis, jūrą, dangų, salas, lipdo undines ir piratus, o vėliau savo darbelius privers judėti, pasitelkę animacijos paslaptis. Vaikų sukurtas animacinis filmas bus pristatytas festivalio „Baltijos banga“ uždarymo metu.
Jau trečius metus Lietuvos kinematografininkų sąjungos ir Nidos kultūros ir informacijos centro ,,Agila“ rengiamas tarptautinis festivalis šiemet programoje siūlo 17 trijų Baltijos šalių naujausių vaidybinių ir dokumentinių filmų. Daugiau apie festivalį – www.baltijosbanga.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...