2012 Kovo 25

Nauja mada – vestuvinis žiedas ant kairės rankos

veidas.lt


Lietuvoje plinta nauja tendencija: vis daugiau jaunavedžių apsisprendžia vestuvinį žiedą nešioti ant kairės rankos. Vestuvių planuotoja Edita Žulytė patvirtino, kad šiuo metu jau daugiau klientų žiedus maunasi ant kairės rankos negu ant dešinės.
Taip elgiamasi dėl įvairių priežasčių: patogumo, romantiškumo, nes kairė ranka arčiau širdies, bet labiausiai – dėl mito, esą vestuvinį žiedą ant dešinės rankos mums primetė sovietmetis, o senovės lietuviai, kaip ir visas Vakarų pasaulis, žiedus nešiojo ant kairės rankos.
Istorikas Gediminas Vaskela tvirtina, kad tokios kalbos nėra teisingos. „Rusijoje XVIII–XIX a. vestuvinis žiedas paprastai mūvėtas ant dešinės rankos piršto. Ir pas mus dažniausiai taip pat (bent nuo XIX a.)“, – tvirtina istorikas.
Dar vienas įrodymas, kad XX a. pradžioje lietuviai vestuvinius žiedus nešiojo ant dešinės rankos, – to laikmečio nuotraukos. Balio Buračo fotografijų albumuose “Darbai ir šventės”, “Portretai”, kuriuose įamžinti Lietuvos gyventojai nuo 1915 iki 1939 m., vestuviniai žiedai puošia dešines rankas.
Pasak G.Vaskelos, tradicija vestuvinį žiedą nešioti ant kairės rankos vyrauja ar bent labai paplitusi Turkijoje, Armėnijoje, Brazilijoje, Prancūzijoje, Airijoje, Kanadoje, Meksikoje, Slovėnijoje, Švedijoje, JAV, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Japonijoje, Ispanijoje ir t.t. Žiedas ant dešinės rankos dažniausiai nečiojamas Rusijoje, Serbijoje, Lenkijoje, Gruzijoje, Čilėje, Norvegijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Graikijoje, Indijoje, Venesueloje, Izraelyje ir kt.
„Kvaila manyti, kad viena blogiau ar geriau už kita. Ir kvaila savuosius įpročius menkinti ar stengtis jų atsisakyti. Na, prancūzai mūvi žiedus kitaip, ir kas čia tokio?“ – stebisi istorikas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (14)

 1. vo vo rašo:

  seneliai nesiojo ant kaires rankos.Buracas nenufotagrafavo?

 2. vo vo rašo:

  Pamirsau tokia “mada” buvo pries 15-17,bet tada niekas nieko nerase.

 3. Stebėtojas Stebėtojas rašo:

  Iš tikro žiedas ant kairės rankos Lietuvos papročiu reiškia, kad esi našlys.

 4. egidija egidija rašo:

  mano sunus su marcia (prance) nesioja ant kaires. Man tai nepatinka, mes lietuviai itartinai ziurim i mums primesta mada.

 5. xsas xsas rašo:

  istorikas bl atsirado. komunistas tikras. atsiversk seneliu prieskarines nuotraukas!! o ir su geografija jam blogai. ant zemelapio susidek, visi katilikai nesiojanttys ant desines rankkos priklauso/priklause ar yra susije su KOMUNISTINIU bloku!!!

 6. xsas+ xsas+ rašo:

  paguglinau. autorius gimes 1952m. tikru tikiausias komunistinio auklejimo zmogelis. aiskiai prijauciantis rusams. zmogos turbut kojos nera iskeles is lietuvos, tegu neskiedzia kad vokieciai austrai ar norvegai nesioja ant desines. jie patys nustebe konferencijose ziuri kodel tavo kolegos ant desines neioja??? ps. pats buvau savaitgali suzadetiniu kursuose ir VISI muvi suzadetvuviu ziedus ant kaires!! tai jus mieli seni KOMUNISTAI esate nykstanti rusis!!

 7. Anonimas rašo:

  Nesveikas tu zmogau

 8. raimonda 252 raimonda 252 rašo:

  Žiedus nešiojome ant dešinės rankos kaip įprastą Lietuvoje, tačiau nusprendėme juos pasikeisti. Draugų vestuvėse pamatėme jų žiedus ir supratom, kad norim panašių. Todėl su vyru pradėjome ieškoti panašių. Vestuvių žiedai internetu turi ganėtinai platų pasirinkimą, tačiau pasirinkom šiuos pirštukų papuošimus iš http://www.premiere.lt/vestuves/vestuviniai-ziedai ir dabar juos nešiojame ant kairės rankos. Kairę ranką pasirinkom dėl ganėtinai paprastos priežasties. Mums atrodė, kad šis dešinės rankos paprotys yra labiau likęs nuo sovietų sąjungos laikų, o kadangi mes žengiam jau į vakarus. Tai kodėl neperėmus kai kurių jų papročių.

 9. aura aura rašo:

  Mes taip pat susituoksime šią žiemą ir planuojame žiedus nešioti ant dešinės rankos pirštų, kaip įprasta Lietuvoje. Tačiau nematau nieko blogo, jei ir ant kairės nešiojama. Juk svarbiausia pats žiedas ir jo simbolinė reikšmė. Mes jau nusižiūrėjome labai gražius vestuvinius žiedus čia http://www.vertejuvelyrika.lt/lt/vestuviniai-ziedai.htm Manau pirksim internetu, nes savo dydžius žinome.

 10. Nomeda Nomeda rašo:

  O mes vestuvinius žiedus nešiojame aš ant dešinės rankos, o vyras ant kairės. Ir mums tai yra visai priimtina. O koks gi skirtumas ant kurios rankos nešiosi, svarbu turi ir nešioji santuokos simbolį. O kas liečia vestuvinius žiedus, man labai gražūs ir sidabriniai žiedai http://www.sidabras925.lt/lt/68-sidabriniai-ziedai

 11. Jūratė Jūratė rašo:

  Man padovanojo sužadėtuvių sidabrinį žiedą http://www.sidabrita.lt/lt/ziedai.html , bet ir vestuvinis jeigu būtų sidabrinis aš būčiau nieko prieš. Kadangi aukso nemėgstu, tad nešioju tik sidabrinius papuošalus.

 12. Dileta Dileta rašo:

  Kad jau gan senokai vestuviniai žiedai yra nešiojami ant kairės rankos, nepasakyčiau kad tai yra naujiena. Tiesa žiedus pirkome internetu https://auksomeistrai.lt/vestuviniai-ziedai

 13. Meilė Meilė rašo:

  asmeniškai aš nematau skirtumo ant kurios rankos, nors pagal papročius lietuviai nešioja ant dešinės rankos. Norime į vakarus? O kodėl nenorime išlaikyti tradicijų? Nesvarbu iš kur jos atėjo, bet tai mūsų įsisavinta ir priimta kultūra. Yra kurie visai nenešioja, nes trukdo darbe ar dar kokios priežastys, bet man tai mielas meilės simbolis. Ir tikrai nemažai laiko užtrunka kol pora išsirenka patinkančius https://ziedelis.lt/vestuviniai-ziedai/ tad ant dešinės ar ant kairės, bet manau derėtų nešioti.

 14. Robertas Robertas rašo:

  Taipogi klasikiniai vestuviniai žiedai nešiojami ant kairės rankos. Vestuviniai žiedai ir skirti tam, o su Jūsų posakiai kad būtina nešioti ant dešinės rankos yra populiustinės, pasižiūrėkite kokie aplamai žiedai yra https://indivi.lt/40-klasikiniai-vestuviniai-ziedai ar Jūs tokį žiedą norėtumėt užsidėti ant dešinės? Nemanau!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...