2014 Rugpjūčio 17

N.Levinskaitė: „Su nekantrumu laukdavau fizikos pamokų!“

veidas.lt

Apie matematiką ji visuomet kalba su meile!“ – taip šiais metais aštuntą klasę baigusią Neringą Levinskaitę apibūdina jos mokytojas Leonas Narkevičius.

Ne vien mokytojas taip entuziastingai kalba apie šią merginą, kuri tiksliųjų mokslų olimpiadose skina pirmas vietas ir net neketina jų užleisti kitiems.

 

Mokslo šaknys – saldžios?

Gali pasirodyti keista, tačiau ši Kauno „Atžalyno“ vidurinės mokyklos moksleivė su tikru džiugesiu ir entuziazmu kalba apie tiksliuosius mokslus. Mergina tarp devintokų užėmė antrą vietą matematikos ir pirmą vietą informatikos olimpiadose. Ir jos laimėjimus galėtume vardyti toliau. „Per naktį tokioms olimpiadoms nepasiruoši!“ – teigia Neringa.

Nors tikslieji mokslai jai sekasi puikiai, pastangų vis dėlto reikia įdėti nemažai. Kai bendraklasiai mėgavosi vasaros atostogomis ir net nenorėjo pagalvoti apie mokyklą bei užduotis, Neringa savarankiškai įveikė 9 klasės ir dalį 11 klasės matematikos kurso, per mokslo metus laisvalaikiu nagrinėjo įvairių olimpiadų ir konkursų uždavinius, vadovėlius.

Pirmą kartą olimpiadoje moksleivė dalyvavo ketvirtoje klasėje. Tai buvo Jaunųjų kompiuterininkų mokyklos (JKM) organizuojama LOGO olimpiada-konkursas, ir Neringa buvo pirmoji.

Pradinėse klasėse Neringai vienodai puikiai sekėsi visi dalykai. „Negaliu sakyti, kad pamokos buvo įdomios, – greičiau nuobodžios. Kartais, atlikusi visas užduotis, slapta nuo mokytojos po suolu skaitydavau knygą“, – pasakoja moksleivė. Labiausiai ji nemėgo papildomų užduočių – spalvinimo, jai labiau patiko ką nors spręsti.

Vyresnėse klasėse Neringa suprato, kad dalykas ir mokytojas labai priklauso vienas nuo kito. Jai patiko istorijos, anglų kalbos pamokos, nors gerai suprato ir jautė, kad šie dalykai – ne jos sritis. Su nekantrumu mergina laukdavo fizikos pamokų, o įkvėpimo matematikai, informatikai reikėjo ieškoti kitur…

 

Svarbu palaikymas

Didžiausio palaikymo ir pripažinimo Neringa sulaukia iš savo matematikos mokytojo Leono Narkevičiaus. „Jo dėka man atsivėrė matematikos pasaulis, kuriame jaučiuosi laiminga“, – reiškia savo dėkingumą Neringa.

Palaikymas, gabumų įvertinimas ir skatinimas žengti pirmyn jaunam žmogui reiškia labai daug. Galima tik pasidžiaugti, kad mokytojas L.Narkevičius padėjo Neringai užsibrėžti tikslus ir jų siekti.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 312014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-31-2014-m

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...