2015 Lapkričio 15

Lietuvos sportininkė – geriausia pasaulio penkiakovininkė

veidas.lt

BFL

Tarptautinės šiuolaikinės penkiakovės sąjungos (UIPM) šiemet įsteigtą geriausios pasaulio metų penkiakovininkės titulą pelnė 31 metų Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Gausią olimpinės čempionės trofėjų kolekciją šiemet papildė Pasaulio taurės laimėtojos titulas ir Europos čempionato auksas.

Be to, pajėgiausia Lietuvos penkiakovininkė šiemet laimėjo du Pasaulio taurės varžybų etapus, vykusius Kaire ir Romoje. Italijos sostinėje pasiekta pergalė dar kartą įrodė, kad po pirmųjų trijų penkiakovės rungčių užimama prasta pozicija dar nieko nereiškia, nes bėgimo takelyje ir šaudykloje lietuvė varžovėms sunkiai įveikiama. Romoje prieš stipriausią savo paskutinę kombinuotą bėgimo ir šaudymo rungtį bendroje įskaitoje buvusi vos 20-a, Londono olimpinė čempionė L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė sugebėjo panaikinti nuo varžybų lyderės ją skyrusias 59 sekundes ir finišo liniją užtikrintai kirto pirmoji.

„Penkiakovės varžybos baigiasi tik po penkių rungčių, todėl jei pradžia būna nekokia, pirmosios rungtys nepasiseka, raminu save ir vis tiek kovoju iki galo, nes gal dar niekas neprarasta. Žinau savo galimybes ir matau, ar galėsiu į ką nors pretenduoti, ar ne“, – sako geriausia

2015 m. pasaulio penkiakovininkė.

Sportininkės tikinimu, gal tik iš šono atrodo, kad jai varžybas pavyksta laimėti lengvai. „Šį sezoną buvo vienas lengvesnis startas, o visi kiti – sunkūs, pareikalavę maksimumo jėgų. Pergales lemia juodas darbas, patirtis ir sėkmė – šie trys lygiaverčiai komponentai. Kalbant apie jas gal pamirštama, kiek darbo ir prakaito tenka įdėti, kad būtum pirmas“, – sako planetos penkiakovininkių reitingo lyderė, kuri antrą šiame sąraše įrašytą vengrę Zsofią Foldhazi lenkia 19, o trečioje vietoje esančią Rusijai atstovaujančią Donatą Rimšaitę – 20 taškų.

Įvairūs reitingai – jokia naujiena. Nauja tik tai, kad nuo šių metų UIPM nusprendė ne tik pagal varžybose gaunamus taškus reitinguoti penkiakovininkus, bet ir juos plačiau pristatyti bei įteikti geriausiojo vardą liudijantį sertifikatą.

„Labai nesureikšminu reitingų, man tai nėra esminis dalykas. Dabar man svarbiausia – kitais metais vyksiančios olimpinės žaidynės. Tikiuosi joms gerai pasiruošti, išvengti traumų ir geriausią sportinę formą įgauti žaidynių metu“, – viliasi Rio de Žaneire olimpinės čempionės vardą ginsianti L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...